مالکان املاک اجاره ای موظف به ارائه اظهارنامه مالیاتی هستند.

2 54

هوفر

رئیس سازمان امور مالیاتی شهر و استان تهران گفت: همه مالکان املاک اجاره ای چه مسکونی و چه تجاری و اداری باید اظهارنامه مالیاتی پرکنند.


به گزارش ایلنا ،حسین بنی صفار با بیان اینکه در تهران مالکان املاک مسکونی اجاری تا ۱۵۰ متر معاف از مالیات هستند، افزود: با این حال همه مالکان باید اظهارنامه مالیاتی ارائه دهند تا بتوانند از این معافیت استفاده کنند.

وی افزود: از نظر سازمان امور مالیاتی همه موجرها مشمول مالیات نیستند، اما همه آنها موظفند برای استفاده از معافیت های مالیاتی اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه دهند.
رئیس سازمان امور مالیاتی شهر و استان تهران، گفت: مالکان باید تا آخر تیر اظهارنامه های خود را ارائه می دادند و اگر مالکی تاکنون این کار را نکرده می تواند همچنان با مراجعه به سازمان امور مالیاتی اظهارنامه خود را ارائه دهد.
وی افزود : اگر این کار انجام نشود ما پرونده ها را رسیدگی و حتماً مالیات را مطالبه خواهیم کرد.
رئیس سازمان امور مالیاتی شهر و استان تهران گفت: از نظر این سازمان املاکی که در اختیار غیرمالک است اعم از مسکونی و تجاری اجاره ای تلقی می شود ، البته املاکی که به بخش تجاری و اداری به اجاره داده شده اند شامل معافیت مالیاتی نیستند.
بنی صفار گفت: اگر مستاجر شخصیت حقوقی یا مشمولان بند الف و یا ادارات باشد در پرداخت مالیات به صورت علی الحساب مالیات اجاره را محاسبه و آن را از مبلغ اجاره کم کرده و به نظام مالیاتی خواهند پرداخت.
رئیس سازمان امور مالیاتی شهر و استان تهران گفت: اما خود موجر در پایان سال تکلیف دارد که اظهارنامه مالیاتی را ارائه دهد.
بنی صفار افزود: اگر کسی تاکنون اظهارنامه مالیاتی را نداده می تواند خارج از موعد اظهارنامه را ارائه دهد.2 نظرات
  1. آزاده می گوید

    خيلى سرويس درست و حسابى به مردم ميدن،مالياتم اخذ ميكنن.خدارو شكر اين دولت فقط از كشورهاى غربى تقليد ميكنه اونم فقط فقط از لحاظ سرويس گرفتن نه سرويس دادن به ملت مظلوم

  2. کامران می گوید

    واقعا همینطوره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.