نرم افزارحسابداری صدگان

درخواست سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برای ارسال اظهارنامه‌های مالیاتی

0 857

حسابداراپ

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در راستای پیگیری معافیت مالیاتی صنف رایانه، از اعضای خود درخواست کرد تا اظهارنامه‌های مالیاتی خود را به این سازمان ارائه کنند.


به گزارش خبرگزاری فارس، سازمان نصر تهران اعلام کرد: براساس دستورالعمل عضویت سازمان نصر، تمام اعضای سازمان به منظور عضویت و یا تمدید عضویت خود موظفند اظهارنامه و یا برگه تشخیص قطعی خود را به این سازمان اعلام کنند.

پندار سیستم

اصغر رضانژاد دبیر این سازمان با اشاره به طرح جمع آوری اظهارنامه های مالیاتی صنف از سوی سازمان نصر تهران گفت: در حال حاضر هیچ گونه اطلاعاتی از میزان مالیاتی که صنف پرداخت می کند در دست نیست و سازمان نصر به منظور پیگیری مطالبات اعضا دربخش معافیت مالیاتی و ضرورت آگاهی از آمار مالیاتی صنف، نیازمند دریافت این اطلاعات و آمار است.
وی با بیان اینکه ارائه اظهارنامه مالیاتی از سوی اعضا برای تمدید عضویت آنها در سازمان نصر الزامی است، گفت: با توجه به پیگیری های رئیس سازمان نصر برای معافیت مالیاتی صنف، تمامی اعضا به منظور عضویت و یا تمدید عضویت خود از این پس ضرورت دارد اطلاعات اظهارنامه مالیاتی خود را به سازمان نصر ارائه کنند.
دبیر سازمان نصر تهران ادامه داد: سازمان نصر کشور پایلوت طرح جمع آوری اطلاعات اظهارنامه های مالیاتی را ابتدا در استان تهران اجرا کرده و پس از آن، اعضای سایر استان ها برای عضویت و یا تمدید عضویت، موظف به ارائه این اطلاعات به سازمان نصر استان خود هستند.

رضانژاد با تاکید براینکه سیاست سازمان نصر به سمت شفاف سازی آمار و اطلاعات صنف به ویژه در حوزه مالیات است، گفت: اگر می خواهیم مصرانه به دنبال معافیت مالیاتی باشیم باید آمار دقیقی از میزان مالیات پرداختی صنف در دست داشته باشیم تا سازمان نصر با استناد بر این آمار بتواند “معافیت مالیاتی” را به عنوان مطالبه اصلی صنف از سازمان امور مالیاتی پیگیری کند.
وی ادامه داد: با آگاهی از اطلاعات مربوط به اظهارنامه مالیاتی اعضای سازمان، آمار مربوط به سهم صنف در GDP( تولید ناخالص داخلی) استخراج می شود.
دبیر سازمان نصر تهران با اشاره به نحوه جمع آوری این آمار از سوی اعضای سازمان گفت: اعضای سازمان می توانند به منظور عضویت و یا تمدید عضویت، اطلاعات اظهارنامه مالیاتی خود را به آدرس TAX@TEHRANNSR.ORG ارسال کنند.
سازمان نظام صنفی رایانه ای درحالی همچنان به دنبال پیگیری اجرای معافیت مالیاتی است که مطابق ماده ۱۳۲ اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم، واحدهای تولیدی فناوری اطلاعات که در محدوده شهرهای تهران، اصفهان و مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۳۰۰ هزار نفر جمعیت قرار دارند، مشمول معافیت از مالیات بر درآمد هستند؛ اما تاکنون این قانون از سوی سازمان امور مالیاتی پذیرفته و اجرایی نشده است.
پیگیری های سازمان نصر کشور در این خصوص طی چهار سال گذشته تا جایی پیش رفت که موضوع معافیت مالیاتی واحدهای تولیدی فناوری اطلاعات بار دیگر در جلسه هیات وزیران عضو کمیسیون لوایح دولت مورخ ۱۰ مهرماه ۱۳۹۰ بنا به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور مورد تصویب قرار گرفت و بر لازم الاجرا بودن این معافیت مالیاتی تاکید شد.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.