نرم افزارحسابداری صدگان

ميزان مقرری بیمه بیکاری درسال ۹۴

0 803

حسابداراپ

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران از افزایش مقرری بیمه بیکاری خبر داد و گفت: ۱۷۰هزار نفر در کشور از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند.


به گزارش تنسیم احمد لطفی نژاد درباره میزان مقرری بیمه بیکاری گفت: بیمه بیکاری مطابق با حداقل دستمزد است.

وی ادامه داد: بر اساس قانون کارگرانی که مشمول بیمه بیکاری می شوند پرداخت بیشترین سهم بیمه بیکاری ۸۵ درصد حقوق افراد است که ۵۵درصد به عنوان حداقل مزدی که در سه ماه قبل از بیکاری دریافت کرده اند و ۱۰درصد حق همسر و ۱۰ درصد برای دو فرزند است.۸۵ درصد سهم بیمه بیکاری نباید از حداقل مزد کمتر باشد. یعنی مقرری بیمه بیکاری ۷۱۲هزار و ۴۱۳ تومان است.

پندار سیستم

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در پاسخ به اینکه مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان تهران چه تعداد است گفت: ۴۱ هزار و ۲۸۰ نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری داریم که حدود یک چهارم کل کشور است.۱۷۰هزار نفر در کشور از بیمه بیکاری استفاده می کنند.کمترین مدت پرداخت مقرری بیمه بیکاری شش ماه و بیشترین پرداخت ۵۰ ماه است.

آیین نامه اجرای مسکن اجتماعی هنوز ابلاغ نشده است

وی درباره اینکه آیا اداره کل تعاون و کار استان تهران در راستای اجرای طرح مسکن اجتماعی مشمولان را شناسایی کرده است گفت:هنوز آیین نامه اجرایی این طرح به دست ما نرسیده است و تا زمانی که ویژگی های مشمولین مشخص نشود نمی توانیم گامی را در جهت شناسایی برداریم.

لطفی نژاد بیان کرد: به محض اینکه طرح با مشخصات شفاف ارائه شود اقدام خواهیم کرد. اجرای این طرح در گرو همکاری وزارت راه و شهرسازی و بانک های عامل در این زمینه است. 

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.