حسابان وب

بخشنامه ۱۴۰/۹۳/۲۰۰ مورخ ۹۳/۱۲/۱۲(پرداخت مبلغ تسهيلات منوط به وجود صورت حساب قرارداد مذکور در سامانه ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالياتها)

1 1,351
آکادمی محسن قاسمی

  بدينوسيله مفاد ماده ۲۵ تصويب نامه شماره ۱۲۳۲۱۸ مورخ ۱۷/۱۰/۱۳۹۳ ستاد هماهنگي مبارزه با مفاسد اقتصادي و تبصره آن درخصوص رويه بانکها و موسسات اعتباري در اعطاي تسهيلات و نحوه ارائه اطلاعات آن به سازمان امور مالياتي کشور و انعکاس آثار آن در دفاتر دريافت کننده تسهيلات و فروشنده کالا به شرح ذيل، جهت اطلاع و اقدام لازم ابلاغ مي گردد:


“ماده ۲۵- بانکها و موسسات اعتباري موظفند درخصوص تسهيلاتي که براي خريد کالا يا خدمت تخصيص داده مي­شوند مبلغ تسهيلات را صرفاً در وجه فروشنده کالا يا خدمت پرداخت نمايند.

تبصره: پرداخت مبلغ تسهيلات منوط به وجود صورت حساب قرارداد مذکور در سامانه ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالياتهاي مستقيم مي باشد و سازمان امور مالياتي موظف است امکان استعلام سيستمي صورت حساب هاي سامانه ماده ۱۶۹ مکرر قانون مستقيم را براي ذي نفعان فراهم نمايد.”

فینتو

 

علي عسکري

رييس کل سازمان امور مالياتي کشور1 نظر
  1. حسین می گوید

    باسلام . بنابر دلایل زیر اجرای این بخشنامه امکان پذیر نیست خواهشمند است اطلاع رسانی شود ۱- گزارشات فصلی بعد از چهار ماه در سامانه ثبت می شود. در حالی که تسهیلات در تاریخ روز پیش فاکتور می خواهد .۲-
    معمولا تسهیلاتی که برای سرمایه در گردش اخذ می شود . همه در یک جا خرج نمی شود که بتوان قرار داد یا پیش فاکتور ثبت شده در سامانه را دریافت کرد . .۳- اصولا پیش فاکتور فقط برای تکمیل مستندات بانکی اخذ می شود . و نمی توان بر اساس آن سند حسابداری صادر کرد .. باتشکر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.