نرم افزارحسابداری صدگان

نرخ مالیاتی بازپرداخت اوراق مشارکت صفر شد.

0 421

حسابداراپ

 نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مقرر کردند که نرخ مالیاتی تضمین بازپرداخت اصل و سود اوراق مشارکت صفر باشد.


به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز بند «ه» تبصره ۶ را در بخش هزینه‌ای به تصویب رساندند.

پندار سیستم

بر اساس این مصوبه، تضمین بازپرداخت اصل و سود اوراق مشارکت برای اجرای طرحهای قطار شهری به نسبت پنجاه‌درصد(۵۰%) دولت و پنجاه‌ درصد(۵۰%) شهرداری‌ها با نرخ مالیاتی صفر است و تضمین پنجاه درصد (۵۰%) سهم دولت برعهده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور می‌باشد.

همچنین مجلس بخش هزینه‌ای بند «د» تبصره ۶ را به تصویب رساند که بر اساس آن حداقل پنجاه درصد از سقف اوراق موضوع این بند یعنی انتشار ۷۰ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت و صکوک اسلامی به طرح‌های قطار شهری اختصاص می‌یابد.

نمایندگان پیش از این در بخش درآمدی مقرر کرده بودند که به شهرداری‌های کشور و سازمان‌های وابسته به آنها اجازه داده می‌شود به‌طور مشترک یا انفرادی با مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و با تأیید وزارت کشور (سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها) تا سقف هفتاد هزار میلیارد (۷۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال اوراق مشارکت و صکوک اسلامی با تضمین خود با بازپرداخت اصل و سود آن با رعایت قانون نحوه انتشار اوراق مشارکت و آیین‌نامه اجرائی آن توسط شهرداری‌ها منتشر کنند.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.