حسابان وب

معافيت مالياتي حقوق و درآمد تا یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان

0 440

حسابداراپ

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۴ گفت که بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق درآمدهای ماهیانه تا یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان از مالیات معاف می‌شوند.


محمد مهدی مفتح در حاشیه جلسه علنی    مجلس در یک نشست خبری گفت: در بند الف تبصره ۹ لایحه بودجه سال ۹۴ در رابطه با سقف معافیت مالیاتی حقوق ودستمزد، درآمد سالیانه تا ۱۳۸ میلیون ریال یعنی ماهیانه یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان از مالیات معاف شد.

او گفت: همچنین مقرر شد مازاد دریافتی تا هفت برابر حداقل حقوق با نرخ مالیاتی ۱۰ درصد و مازاد آن با نرخ مالیاتی ۲۰ درصد محاسبه شود.

به گفته سخنگوی کمیسیون تلفیق در صورت تصویب نهایی این مصوبه در مجلس میزان معافیت مالیاتی درآمد کارکنان دستگاه‌های دولتی وغیر دولتی یکسان خواهد شد.

مفتح ادامه داد:‌ کمیسیون تلفیق در مصوبه دیگری مقرر کرد از مشترکین آب شهری علاوه بر دریافت آب بها به ازای هر متر مکعب آب شرب ۱۵۰ ریال دریافت شود تا برای آبرسانی آب شرب روستاها هزینه شود.

فینتو

سخنگوی کمیسیون تلفیق یاد آور شد: در مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق مقرر شد وزارت نیرو در ازای هر کیلووات ساعت برق مصرفی ۳۰ ریال عوارض از مشترکین برق شهری، باغ‌شهرها و خانه‌باغ‌های حاشیه‌ی شهرها دریافت کند تا برای توسعه برق روستایی مصرف شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق همچنین از مصوبه دیگراین کمیسیون خبر داد که بر اساس آن سازمان مدیریت و برنامه ریزی موظف می‌شود در بودجه سال ۹۴ سازمان مناطق آزاد و ویژه نظارت کند و بودجه سال ۹۵ این سازمان را در لایحه بودجه بیاورد.

او با اشاره به مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق گفت: ما بندی را به لایحه بودجه اضافه کردیم که بر اساس آن آستانهای مقدس مثل آستان قدس رضوی، حرم حضرت معصومه (س) و شاهچراغ و قرارگاه‌های سازندگی موظف می‌شوند در سال ۹۴ اظهار نامه مالیاتی و حساب سود و زیان خود را به سازمان امور مالیاتی تسلیم کنند و طبق قانون مالیاتهای مستقیم مالیات خود را بپردازند. البته مقرر شد منابع درآمد مالیاتی حاصل از فعالیت‌های اقتصادی شرکت‌های تابعی آستان قدس به صورت بودجه‌ای در ردیف جمعی و خرجی به آستان قدس برگردد و در آنجا هزینه شود.

این نماینده مجلس گفت:‌ در مصوبه دیگری مقرر شد مانده وجوه مصرف نشده اعتبارات عمرانی پروژه‌های نیمه تمام تا زمان اتمام طرح به سال بعد مالی منتقل شود. پیش از این زمانی که سال تمام می‌شد اگر اعتبار عمرانی جذب نشده بود باید به حساب خزانه بر می‌گشت اما بر اساس این مصوبه این اعتبار باید سر جای خود باقی بماند تا سال بعد در جهت اتمام پروژه مصرف شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق در پایان از مصوبه دیگر این کمیسیون خبر داد که بر اساس آن اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی موظف می‌شوند به ازای هر پیامک ۱۰ ریال اضافه از استفاده کنندگان این خدمات دریافت کنند تا این مبلغ برای مصارف حوزه بهداشت و درمان هزینه شود.ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.