حسابان وب

مالیات آستان قدس رضوی مشروط شد.

0 538
محل تبلیغ شما

نمایندگان مجلس جهت تامین نظر شورای نگهبان نحوه‌ پرداخت مالیات مربوط به آستان قدس رضوی و بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان امام را مشخص کرده‌اند.


به گزارش ایسنا نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه و در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان در خصوص طرح الحاق برخی از مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، ماده مربوط به نحوه مالیات آستان قدس رضوی و برخی دیگر از دستگاه‌های اجرایی را مشخص کردند.

بر اساس این مصوبه به منظور برقراری عدالت آموزش و اجرای اصل سی ام قانون اساسی و تجهیز کلیه آموزشگاه‌های آموزش و پرورش با اولویت مناطق محروم و روستاها آستان قدس رضوی و آن دسته از موسسات و بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان امام و سایر دستگاه‌های اجرایی که تا زمان تصویب این قانون مالیات پرداخت نکرده‌اند به استثنای مواردی که اذن ولی فقیه وجود دارد موظف به پرداخت مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده می‌باشند.

منابع حاصله صرفا جهت توسعه عدالت آموزشی در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار می‌گیرد و بر اساس آیین نامه‌ای که به این منظور تهیه و به تصویب هیات وزیران می‌رسد هزینه می‌شود.

نمایندگان همچنین ضمن اصلاح عبارت برخی مواد این طرح برای تامین نظر شورای نگهبان، برخی از مواد را جهت اصلاح مجدد به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع دادند که از جمله آن ماده مربوط به اختصاص حداقل دو درصد از اعتبارات بودجه عمومی کشور برای تقویت بنیه‌ دفاعی در لوایح بودجه سالانه است.

یکی دیگر از موارد حذف شده از این طرح برای تامین نظر شورای نگهبان، اختصاص ۱۰ درصد از درآمد حاصل از عوارض عبور هواپیماهای غیرنظامی، ۵۰ درصد درآمد حاصل از عبور هواپیماهای نظامی – که درآمد حاصل از ترانزیت هوایی برای واریز حساب ارتش می‌باشد – است.ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.