حسابان وب

ممنوعیت کسر حق بیمه از فوق‌العاده اضافه کار کارکنان مشمول صندوق تامین اجتماعی تایید شد.

4 1,092
آکادمی محسن قاسمی

مصوبه شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی درباره ممنوعیت کسر حق بیمه از فوق‌العاده اضافه کار کارکنان مشمول صندوق تامین اجتماعی تایید شد.


فینتو

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری ، هیات عمومی دیوان عدالت اداری مصوبه شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی دولت درباره عدم کسر حق بیمه از فوق‌العاده اضافه‌کار کارکنان مشمول صندوق تامین اجتماعی را تایید کرد.
موضوع شکایت از اجرای بخشنامه ۵۲۷۱/۹۳/۲۰۰ معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در دیوان عدالت اداری و تقاضای ابطال آن، در جلسه دهم آذرماه هیات عمومی دیوان عدالت اداری مطرح و صحت بخشنامه صادره مورد تایید هیات عمومی دیوان عدالت اداری قرار گرفت.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در این باره اعلام کرد: بر اساس احکام قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون برنامه پنجم توسعه حق بیمه فقط باید از حقوق ثابت و فوق‌العاده‌های مستمر کم شود و بر اساس تبصره ماده ۷۶ قانون مدیریت خدمات کشوری، با توجه به اینکه اضافه کار فوق العاده مستمر محسوب نمی شود، قانون برای این پرداختی ها هیچ گونه کسوراتی در نظر نگرفته است.
جمشید اثنی عشری در این باره افزود: این بخشنامه برای رفع تبعیض بین کارکنان رسمی و غیر رسمی و در پاسخ به اختلاف نظر و ابهاماتی صادر شد که برخی دستگاه‌ها برای کسورات مربوط به اضافه کار کارمندان مشمول مقررات تامین اجتماعی با آن مواجه بودند.4 نظرات
 1. علی حسابداری می گوید

  سلام. آیا این بخشنامه مشمول کارمندان شرکتهای خصوصی هم می شود؟

 2. احمدی می گوید

  با سلام و وقت بخیر
  آیا ایم موضوع شامل کارگران بخش خصوصی مشمول قانون کار تامین اجتماعی نیز می باشد؟

 3. مدیر سایت می گوید

  باسلام و احترام
  خير اين موضوع مربوط به كاركنان دولتي تحت پوشش تامين اجتماعي است.

 4. نیما می گوید

  ممنوعیت کسر حق از اضافه کاری در مجلس شورای اسلامی در سال ۹۴ رای نیاورد و نمایندگان مجلس به لغو بخشنامه فوق رای مثبت دادند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.