نرم افزارحسابداری صدگان

خوشحال‌ترین سهامداران بورس چه كساني هستند؟

0 451

حسابداراپ

  بورس اوراق بهادار تهران بعد از ۹ ماه دست و پنجه نرم کردن با رکود و زیان، در هفته پایانی مهر ماه روند صعودی پرشتاب خود را آغاز کرد و با رشد قیمت سهام شرکتها مواجه شد.بورس اوراق بهادار تهران در هفته پایانی مهر ماه روند رو به رشدی را آغاز کرد به طوری که شاخص بورس بیش از ۲ هزار واحد رشد کرد و ۳۰ صنعت بورسی با بازدهی مثبت مواجه شد.

به این ترتیب برخلاف نزول ۹ ماهه بورس که تمامی سهامداران را نگران کرده بود،سهامداران ۲۳ صنعت در مهر‌ماه امسال سود کردند و سهامداران ۴ صنعت بازدهی بیش از ۲۰ درصدی را با خود به خانه بردند.

آمار نشان می‌دهد که سهامداران بورس تهران در مهر‌ماه به‌طور میانگین ۳.۵درصد سود کردند که در این میان سهامداران ۱۱ صنعت بورس تهران بیش از۱۲ تا ۲۴ درصد سود شناسایی کردند.

در این میان سهامداران صنایع حمل و نقل و انبارداری خوشحال ترین سهامداران بورس بودند زیرا با کسب بازدهی ۲۴.۸۳ درصدی در صدر سایر سهامداران ایستادند .

علاوه بر این سهامداران صنعت املاک و مستغلات نیز از سهامداران خوش شانس و خوشحال بودند زیرا توانستند بازدهی ۲۲.۸۸ درصدی را کسب کنند.سهامداران ساخت محصولات فلزی نیز با کسب بازدهی ۲۲.۲۹ درصدی در صدر سایر سهامداران ایستادند و سهامداران همراه استخراج سایر معادن هم توانستند بازدهی ۲۰ درصدی را با خود به خانه ببرند.

علاوه بر آنها،سهامداران سایر محصولات کانی غیر فلزی هم خوشحال بودند چون در یکماه اخیر توانستند بازدهی ۱۶.۳۱ درصدی را نصیب خود کنند. از سوی دیگر خدمات فنی و مهندسی با ۱۵.۷۲ درصد،محصولات غذایی با ۱۴.۷۸ درصد، ماشین آلات و تجهیزات با ۱۴.۵۴ درصد، خودرو و ساخت قطعات با ۱۳.۲۷ درصد، سایر واسطه گری‌های مالی ۱۲.۹۷ درصدو سرمایه گذاری ها با ۱۲.۶۲ درصد از دیگر سهامدارانی بودند که با دست پر به خانه رفتند.

پندار سیستم

واسطه گری های مالی و پولی با ۸.۴۴ درصد،لاستیک و پلاستیک با ۸.۲۶ درصد،بانکها با ۷.۰۹ درصد، استخراج کانه‌های فلزی با ۶.۱۵ درصد،کشاورزی با ۵.۹۳ درصد،فلزات اساسی با ۵.۳۲ درصد، سایر ماشین آلات و دستگاه های برقی با ۵.۲۲ درصد، رایانه با ۴.۶۱ درصد و محصولات کاغذی با ۳.۸۵ درصد به همراه ابزار پزشکی با ۳.۴۱ درصد و دستگاه های ارتباطی با ۱.۸۸ درصد و سیمان با ۱.۰۳ درصد بازدهی هر چند ناچیزی را در یکماه اخی کسب کردند.

اما در این میان سهامداران ۷صنعت با زیان مواجه شدند و زیان یک تا ۱۰ درصدی را کسب کردند.

آمار‌ها نشان می‌دهد در یکماه اخیر ۳۱۳هزار نفر در بازار سهام داد و ستد کردند که از این تعداد ۴۷هزار نفر سهام شرکت‌های خودرو‌سازی‌ را خریداری کردند به بیان دیگر سهامداران شرکتهای خودروسازی نیز از خوشحال ترین سهامداران بودند زیرا انتشار اخبار مثبت، افزایش تولید و تلاش خودروسازان برای جلب مشارکت‌های خارجی توجه سهامداران را به این صنعت معطوف کرد

پس از خودروساز‌ها شرکت‌های پتروشیمی با بیشترین تعداد، خریداران را به سوی خود جلب کردند به طوری که در مهر ماه سهام شرکت‌های پتروشیمی توسط ۲۷هزار نفر خریداری شد. شرکت‌های سرمایه‌گذاری نیز در رتبه سوم پرطرفدار‌ترین سهام بورس قرار گرفتند زیرا ۲۰هزار نفر سهام این شرکتها را خریداری کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنامحل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.