نرم افزارحسابداری صدگان

اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس

0 622

حسابداراپ

با توجه به تاخیر دولت در ارائه لایحه اصلاحی مالیات بر ارزش افزوده و ضرورت اصلاح این قانون، اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در حال تدوین طرحی جامع در این زمینه هستند.


محسن صرامی فروشانیعضو کمیسیون اقتصادی مجلس  در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره طرح اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده گفت: مهلت پنج ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده سال گذشته به پایان رسید و در این زمینه دولت لایحه اصلاحی ارائه نکرد، که این موضوع باعث شد یکسال اجرای این قانون تمدید شود.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به تاخیر دولت در ارائه لایحه اصلاحی مالیات بر ارزش افزوده و ضرورت اصلاح این قانون، اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس تصمیم گرفتند در این زمینه طرح جامعی را تدوین کنند.

پندار سیستم

صرامی فروشانی تصریح کرد: کمیسیون‌های اقتصادی در ماههای گذشته نشست های مشترکی را با کارشناسان، فعالان اقتصادی و تولید کنندگان در زمینه بررسی کارکردهای قانون کنونی مالیات بر ارزش افزوده برگزار کرده است که در تدوین طرح اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده لحاظ می کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم در تشریح ضعف های قانون کنونی مالیات بر ارزش افزوده گفت: باید پذیرفت در زمینه اخذ مالیات بر ارزش افزوده  شفافیت کافی وجود ندارد که این موضوع اعتراض تولید کنندگان را در پی داشته است.

صرامی فروشانی با بیان اینکه مالیات بر ارزش افزوده باید از مصرف کننده نهایی اخذ شود، گفت: عدم شفافیت در قانون مالیات بر ارزش افزوده باعث شده در برخی مواقع از یک کالا دو بار مالیات اخذ شود که این موضوع  به بالا رفتن بهای تمام شده کالا  منجر شده است بنابراین باید در اصلاح این قانون این مسائل رفع شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآورشد:در هر صورت باید با تجهیز تمامی فروشگاه ها به صندوق های الکترونیکی، مالیات بر ارزش افزوده را بصورت شفاف اخذ کرد.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.