حسابان وب

نقش غیر قابل انکار سامانه نسیم در ساماندهی و نظارت بر حساب‌های دولتی

0 349
آکادمی محسن قاسمی

وزیر اقتصاد با تاکید بر نقش غیر قابل انکار سامانه نسیم در ساماندهی و نظارت بر حساب‌های دولتی گفت: این سامانه به دولت کمک می‌کند نسبت به اطلاع از موجودی و استیفای حقوق خود به طور موثر و مناسبی عمل کند.

فینتو

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، علی طیب نیا، وزیر اقتصاد و دارایی در حاشیه بازدید از نمايشگاه دستاورد‌های بانک مرکزی در هفته دولت با تقدیر از حرکت پرشتاب این بانک در راستای گسترش بانکداری الکترونیک عنوان داشت: بانکداری الکترونیک و سامانه‌های مدیریت آن در سال‌های اخیر گسترش قابل ملاحظه‌ای داشته است.
طیب‌نیا استفاده از شیوه‌های الکترونیکی را موجب افزایش کارایی و کارآمدی نظام بانکی دانست و اظهار داشت: ابزار‌های الکترونیک بهترین روش‌ برای مقابله با مفاسد احتمالی است. به عنوان مثال از زمانی که سامانه صدور ضمانت‌نامه‌های بانکی توسط بانک مرکزی راه‌اندازی شد، بساط جعل این ضمانت‌نامه‌‌ها نیز برچیده شده است.
وی در خصوص سامانه نسیم نیز افزود: سامانه حساب‌های یکپارچه دولتی کمک قابل ملاحظه‌ای به ساماندهی حساب دستگاه‌های دولتی کرده و باعث خواهد شد خزانه‌داری و بانک مرکزی اشراف کاملی نسبت به موجودی و تبادلات مالی این دستگاه‌ها داشته باشند.
وزیر اقتصاد همچنین با تقدیر از خودکفایی کشور در صنعت چاپ اسکناس که با همت بانک مرکزی حاصل شده است، تصریح کرد: در زمینه تولید کاغذ و چاپ اسکناس پیشرفت‌های خوبی داشتیم و این مایه افتخار است که امروز می‌توانیم به طور کامل و خودکفا  این مراحل را در داخل کشور و غیر قابل جعل انجام دهیم.
گفتنی است طیب‌نیا، وزیر اقتصاد و دارایی، صفدر حسینی، رئیس و عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی، هادی قوامی، نماینده مجلس و پورمحمدی، معاون برنامه‌ریزیِ معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌ جمهور  پس از برگزاری جلسه شورای پول و اعتبار ، ضمن بازدید از «نمایشگاه دستاوردهای بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران»، در جریان اقدامات این بانک از جمله رونمایی نوین سامانه یکپارچه مرکزی (نسیم)، سامانه چکاوک و سامانه انتشار اوراق مشارکت الکترونیکی ، پورتال کاشف ، سامانه ارزش افزوده مرکز شتاب ، سامانه پرداخت الکترونیک سیار (سپاس)، سامانه استعلام بانکی، انتشار ایران چک ۵۰۰هزار ریالی با طرح حرم امام رضا (ع) و اسکناس ۲۰هزار ریالی با طرح بادگیرهای ایرانی قرار گرفتند.ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.