ACCPress.com – تازه های حسابداری

یک هشتم پزشکان عمومی مالیات می دهند.

 در میزگرد بررسی مالیات پزشکان، وکیلی معاون سازمان مالیاتی کشور با پرداختن به چگونگی دریافت مالیات از پزشکان اظهار داشت:


به طور مثال در کشور بیش از ۸۰ هزار پزشک عمومی وجود دارد که فقط حدود ۱۲ هزار نفر از آنها اظهارنامه مالیاتی ارائه کرده اند. بنابراین از ۸۰ هزار پزشک عمومی در حدود ۱۰ هزار نفر به پرداخت مالیات اقدام کرده اند و این مالیات ها نیز در حدود ۵۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان از آنها گرفته شده است.

بنابراین این آمارها نشان از آن است که سازمان مالیاتی کشور رعایت پزشکان عمومی را کرده است زیرا عنوان می شود غالب این پزشکان بیکار هستند.



نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
icon برچسب ها: , , ,
  • نوشته: مدیر سایت
  • تاریخ: 3 آگوست 2014
  • ۲ نظر
  • آمار : 633 بازدید
  • ساسان در ساعت 6:58 ب.ظ - گفته است:
    تاریخ: آگوست 2014

    سلام
    پزشکانی که درکلینیکها عمل مثلا چشم میکنند مشمول مالیات هستن؟چون کلینیک یک درصدی روکه ازبیمارمیگیره به جراح میده.
    ممنون

    [پاسخ]

    علي پاسخ در تاريخ آگوست 9th, 2014 10:00 ب.ظ:

    سلام آقای ساسان
    اگر کلینیک ها تحت قالب شخص حقوقی فعالیت داشته مکلف به کسر و ایصال مالیات موضوع ماده ۱۰۴ قانون مالیاتها در هر وعده پرداختی به پزشک موردنظر می باشد ، کما اینکه در هر صورت پزشک دریافت کننده وجه نیز به نوبه خود مکلف به تسلیم اظهارنامه مالیات بردرآمد عملکرد موضوع ماده ۱۰۰ قانون یادشده خواهند بود .

    [پاسخ]

    ارسال نظر

    نام:

    ایمیل:

    وب سایت:

    متن و پیام شما: