نرم افزارحسابداری صدگان

الزام در پرداخت حق‌بیمه سهم بیمه‌شده بيش ازيك شغل

3 1,982

حسابداراپ

چنانچه بیمه‌شده‌ای برای دو یا چند کارفرما کار کند، کارفرمایان مکلفند به نسبت مزد یا حقوقی که می‌پردازند، حق‌بیمه سهم بیمه‌شده را از حقوق وی کسر و به انضمام سهم خود، به سازمان پرداخت کنند.


پندار سیستم

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، طبق ماده ۳۴ قانون تأمین‌اجتماعی درصورتی که بیمه‌شده‌ای در یک یا چند کارگاه مشمول مقررات قانون اشتغال به کار یابند، هریک از  کارفرمایان مکلفند لیست و حق‌بیمه وی را به سازمان ارسال و پرداخت نماید.
براساس این ماده از قانون، رعایت این شرط که حقوق بیمه شده نباید از حداقل حقوق مشمولین قانون کار کمتر باشد، درصورتی‌که کارگاه اول حق‌بیمه متعلقه را با رعایت حداقل دستمزد مشمول کسر حق‌بیمه سازمان پرداخت نموده باشد، سایر کارفرمایان می‌بایست لیست و حق‌بیمه را براساس حقوق پرداختی تنظیم و به سازمان ارائه و پرداخت نمایند، بدیهی است اینگونه افراد براساس جمع حق‌بیمه‌های پرداخت از مزایای قانون بهره‌مند می‌گیرند.محل تبلیغ شما

3 نظرات
 1. مریم می گوید

  افرادی ک این شرایطو دارن بازنشستگی شون به چه صورت خواهد بود .وقتی برای این افراد دوتا حق بیمه پرداخت میشه یعنی بجای ۳۰ سال ۱۵ سال کار میکنند و بازنشست میشن؟؟

 2. ليلا می گوید

  با سلام و خسته نباشيد.
  من حق التدريسي هستم و از چند دانشگاه براي من بيمه رد مي شود. اما در بعضي از ماهها چون براساس روز مزد بيمه را حساب مي كنند مجموع اين بيمه در يك ماه بيش از ۳۰ يا ۳۱ روز مي شود مثلا ۴۲ روز.
  مي خواستم بدانم حالا كه با اين شرايط بيمه رد ميشود آيا ۱۲ روز اضافي در ماه هم جزو سابقه محسوب مي شود يا نه؟ يا براي ماههايي كه كمتر از يك ماه تمام حساب مي شود چطور؟

  با تشكر

 3. علی مغربی می گوید

  با سلام :
  اصلا به حق و حقوق بیمه شده موقع بازنشستگی رسیدگی میشه ؟؟؟؟ نه والا
  حق بنده رو خیلی راحت خوردنند و خانم ……به هیچ عنوان قانونی عمل نمیکنند … قانون شعبه ۲۲ یعنی خانم ….. لطفا اینگونه افراد رو از راس کار اخراج کنند … چون اخلال در نظام جمهوری اسلامی ایجاد میکنند …و باعث نارضایتی مردم میشوند …
  با تشکر ایثارگر و رزمنده
  زمان جنگ تحمیلی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.