حسابان وب

غرامت دستمزد ایام بیماری به کارگران ساختمانی

0 163

هوفر

به استناد ماده ۹ قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی مصوب ۹/۸/۸۶ مجلس شورای اسلامی، کارگران شاغل در فعالیت‌های ساختمانی درصورت وقوع حوادث ناشی از کار از حمایت‌های قانونی از جمله غرامت دستمزد ایام بیماری بهره‌مند می‌شوند.


حسابان وب

مدیرکل امور فنی بیمه‌شدگان سازمان تأمین‌اجتماعی از پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری به کارگران ساختمانی که در حین کار دچار حادثه می‌شوند خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، سیروس نصیری در پی درج مطلبی در یک خبرگزاری مبنی بر عدم پرداخت غرامت ایام بیماری به کارگران ساختمانی، گفت: به استناد ماده ۹ قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی مصوب ۹/۸/۸۶ مجلس شورای اسلامی، کارگران شاغل در فعالیت‌های ساختمانی درصورت وقوع حوادث ناشی از کار از حمایت‌های قانونی از جمله غرامت دستمزد ایام بیماری بهره‌مند می‌شوند.
وی با بیان اینکه قانون مذکور به تمامی واحدهای اجرایی سازمان تأمین‌اجتماعی در تاریخ ۷/۴/۸۹ ابلاغ شده است، افزود: بر این اساس در پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری به کارگران ساختمانی که دچار حادثه ناشی از کار می‌شوند، مشکل قانونی یا اجرایی وجود ندارد.
نصیری تصریح کرد: کارگران ساختمانی که در اجرای قانون فوق تحت‌پوشش سازمان تأمین‌اجتماعی قرار می‌گیرند، چنانچه در مسیر رفت و برگشت از منزل به محل کار دچار حادثه شوند، درصورت اثبات موضوع از حمایت‌های قانونی برخوردار خواهند شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.