تغییرات مربوط در لیست حق‌بیمه بايستي درليست حق بيمه لحاظ شود.

1 54

کارفرمایان کارگاه‌ها مکلفند پس از تنظیم، لیست حقوق و مزد هر ماه را تا آخرین روز ماه بعد به شعبه تأمین‌اجتماعی مربوطه ارسال کنند.


مدیرکل درآمد حق‌بیمه سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: تغییراتی که در کارگاه‌ها از نظر افزایش یا کاهش تعداد کارگران و یا میزان حقوق و مزایای آنها ایجاد می‌شود، باید درصورت مزد و حقوق لحاظ شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، مهرداد قریب با اعلام این مطلب افزود: تغییرات مربوط در لیست حق‌بیمه زمانی مورد توجه تأمین‌اجتماعی قرار خواهد گرفت که کارفرما این تغییرات را در ظرف مهلت مقرر قانونی به این سازمان اعلام کند.
وی تصریح کرد: کارفرمایان کارگاه‌ها مکلفند پس از تنظیم، لیست حقوق و مزد هر ماه را تا آخرین روز ماه بعد به شعبه تأمین‌اجتماعی مربوطه ارسال کنند.
قریب ادامه داد: همچنین درصورتی که کارگر شاغل در کارگاه به واسطه بیماری یا حادثه در استراحت پزشکی باشد کارفرما باید علاوه بر درج نام کارگر در لیست شاغلین در کارگاه، مقابل نام وی در ستون ملاحظات لیست، ایام بیماری را با ذکر تاریخ درج کند. این اعلام برای استفاده کارگر از خدمات تأمین‌اجتماعی و احتساب سوابق وی و همچنین اطلاع شعب سازمان نسبت به عدم اشتغال بیمه‌شده در محل کارگاه مؤثر است.
مدیرکل درآمد حق‌بیمه تأمین‌اجتماعی افزود: طبق آیین‌نامه طرز تنظیم صورت مزد و حقوق، امکان تنظیم و ارسال لیست حق‌بیمه دوره‌ای به جای ماهیانه نیز فراهم است. در این صورت کارفرما می‌تواند از سازمان تأمین‌اجتماعی درخواست کند که آخرین لیست ارسالی کارگاه را صورت مزد یا حقوق ۶ ماهه یا یک‌ساله آتی آن کارگاه تلقی کند.


1 نظر
  1. محسن می گوید

    با سلام و احترام کارفرمایان به وظائف خود برای تهیه و ارائه لیست مزد به تأمین اجتماعی آشنائی کامل دارند اما آیا سازمان تأمین اجتماعی به وظائف خود مصرح در مواد ۳۹ و ۱۰۱ مبنی بر ۶ ماه مهلت قانونی رسیدگی به این فهرست آشنا هستند ؟ آیا رسیدگی به دفاتر و صورت مزد ۱۰ سال اخیر با قانون هماهنگی دارد یا انکه به موجب مواد یاد شده خلاف قانون بوده و کسی نیز جلو دارشان نیست .
    لذا از آن سایت وزین استدعا دارد در مورد ۶ ماه مهلت قانونی گفته شده در مواد ۳۹ و ۱۰۱ بابی را باز و به نتیجه برسند – متشکرم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.