حسابان وب

وضعیت برگ قطعي مالیات اصناف

0 468

حصین حاسب

 بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰هزار برگه به وزارت اقتصاد و دارایی تحویل شده که مالیات‌های آنها پرداخت شده و از اینها تنها ۲۲۵هزار برگه قطعی تخویل داده شده است.


پندار سیستم

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: بیش از ۲میلیون برگه قطعی مالیات اصناف هنوز صادر نشده است.

قاسم نوده فراهانی در گفتگو با اقتصاد روز در خصوص وضعیت مالیات اصناف اظهار داشت: هر ساله ما با وزارت دارایی توافقی داشتیم و انتقاد دوستان این بود که شما توافق می‌کنید و ۱۵ تا ۲۰ درصد به مالیات اضافه می‌شود. ما قرار است به کجا برسیم؟ به همین دلیل ما همواره زیر سوال همکارانمان بودیم.
وی افزود: در سال گذشته به دلایلی از جمله اینکه پرونده‌های مودیان رسیدگی نشده بود و تعدادی از مودیان مالیاتی برگه قطعی‌شان را نگرفته بودند و بلاتکلیف بودند، خواسته ما از دارایی این بود که تکلیف این پرونده‌ها مشخص شود. آنها می‌گفتند اینها را بگذارید کنار، ما خودمان می‌دانیم چه کار کنیم و ما هم نمی‌خواستیم حق و حقوق مودیان صنفی ما تضعیف شود. به همین دلیل اعلام کردیم که یا تکلیف این مودیان را مشخص کنید یا ما امسال توافق نمی‌کنیم.
رئیس اتاق اصناف ایران گفت: توافق باید بر چه مبنایی می‌بود در حالی که هنوز تکلیف مودیان مشخص نبود. به همین دلیل ما به توافق نرسیدیم. وظیفه من بوده که از مودیان حمایت کنم. وزارت دارایی امسال خودش آن را یک طرفه اعلام کرد. در تهران ۱۶ درصد و در کشور ۱۴درصد به مالیات‌هایتان اضافه می‌کنیم و بعد نمونه‌گیری می کنیم و شما برگه قطعی‌تان را بعدا دریافت کنید.
وی افزود: بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰هزار برگه به وزارت اقتصاد و دارایی تحویل شده که مالیات‌های آنها پرداخت شده و از اینها تنها ۲۲۵هزار برگه قطعی تخویل داده شده است. بقیه برگه قطعی‌ها کجاست؟ همکاران من توقع دارند با این نابسامانی، من توافق کنم؟ آن توافق یک ابزاری بود که زودتر به برگه قطعی‌شان می‌رسیدند و وزارت‌خانه هم پولش را به موقع وصول می‌کرد. الان شما به کمیسیون حل اختلاف وزارت اقتصاد و دارایی سر بزنید ببینید پرونده‌هایی که به کمیسیون می‌رود، نسبت به سال گذشته چقدر تفاوت کرده است.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.