نرم افزارحسابداری صدگان

شیوع خرید و فروش فاکتورهای اقتصادی و کد فروشی

0 1,666

حسابداراپ

خرید و فروش کد اقتصادی معنا ندارد و این کار صورت فعلی گیرد، بلکه برخی فعالان اقتصادی فاکتورهای صوری دیگر شرکت‌ها برای خود استفاده می‌کنند.


رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه خرید و فروش کد اقتصادی برای فعالیت‌های اقتصادی جرم است، گفت: در این راستا ۷۰۰ متخلف شناسایی شده‌اند.

علی عسکری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد شیوع خرید و فروش فاکتورهای اقتصادی و کد فروشی از سوی برخی افراد و فعالان اقتصادی اظهار داشت: خرید و فروش کد اقتصادی معنا ندارد و این کار صورت فعلی گیرد، بلکه برخی فعالان اقتصادی فاکتورهای صوری دیگر شرکت‌ها برای خود استفاده می‌کنند.

پندار سیستم

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در پاسخ به این سوال که علت خرید و فروش فاکتورهای صوری و گواهی ارزش افزوده از سوی دلالان و سوء استفاده کنندگان چیست؟ بیان کرد: این موضوع از نظر سازمان مالیاتی تقلب محسوب می‌شود و هر شخص حقیقی یا حقوقی چنین فاکتورهایی داشته باشد، زمانی که اعتبار شخص یا شرکت را قبول کنیم، اگر مالیات فاکتور صادر شده پرداخت نشده باشد، اعتبار پذیرفته نمی‌شود.

عسکری در مورد اینکه بسیاری از سایت‌های تبلیغاتی و ضمیمه روزنامه‌ها اقدام به تبلیغ برای صدور فاکتور جعلی مالیات و کد اقتصادی می‌کنند، تصریح کرد: شرکت‌ها معادل دریافت اعتبارنامه معادل مبلغی که اعلام می‌کنند، باید مالیاتش را پرداخت کنند که اگر این گونه نباشد، اعتباری برای اشخاص و فعالان اقتصادی صادر نمی‌شود.

وی از شناسایی ۷۰۰ نفر در رابطه با جعل کدفروشی اقتصادی خبر داد و گفت: نزدیک به ۳۰۰ نفر از این افراد در فهرست سیاه سازمان قرار گرفته و در معرض عموم در سایت است و هر کسی فاکتور از این افراد بخرد، نیز مورد قبول نیست و با آن برخورد می‌شود.

به گفته رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، جریمه افراد جاعل، دریافت مالیات و لغو اعتبار آنها بوده و جریمه نیز در نظر گرفته شده است.

عسکری تاکید کرد: در قانون سلامت اداری و اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم نیز این موضوع ذکر شده و در اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز پیش بینی شده که خرید و فروش کد اقتصادی و فاکتور فروش به نام دیگران جرم محسوب ‌شود.


محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.