حسابان وب

حسابداری شغل سخت و پراسترس

3 4,342

حسابداراپ

وب سیات فوربس فهرستی از شادترین و ناراحت ترین مشاغل در سال ۲۰۱۴ میلادی درکشور آمریکا را منتشر کرده است که شاید آشنایی با آنها برایتان جالب باشد.


موسسه CareerBliss، ۱۶۹ شغل را مورد بررسی و تحقیق قرار داده است و با تحلیل ۲۵ هزار مقاله کارمندمحور این فهرست را تهیه کرده است. البته باید بدانید این مشاغل در ردیف شغل های معمولی قرار دارند و مشاغلی همچون ستاره های هنری یا مدیران ارشد شرکت های بزرگ یا سرمایه گزارها در این فهرست گنجانده نشده اند.

۱- شغل شاد: مدیر دیتابیس

مدیر و مجری دیتابیس با نرم افزارهای مشخصی اطلاعات را ذخیره و دسته بندی می کنند. وظیفه آنها نگهبانی از اطلاعات در برابر هکرها و سارقان اطلاعات است. برای این کار خود نیز سالانه ۷۹ هزار دلار آمریکا حقوق دریافت می کنند.

۲- شغل شاد: بیمه کیفیت

کارشناسان بیمه کیفیت مسوول آزمایش و رسیدگی نرم افزارها هستند. حقوق سالانه آنها بین ۴۱ هزار تا ۷۱ هزار دلار آمریکا است. البته اگر تجربه و تحصیلات بالاتری داشته باشند و به اصطلاح در شغل خود حسابی حرفه ای باشند، تا ۹۱ هزار دلار نیز به طور سالانه درآمد دارند.

۳- شغل شاد: مسوول استخدام

فردی که در شرکت ها مسوولیت یافتن افراد خبره و متخصص با حقوق پایین را به عهده دارد، در یکی از شادترین مشاغل آمریکا مشغول به کار است. این افراد به طور سالانه حقوق حدود ۵۱ هزار تا ۱۰۴ هزار دلار آمریکا دریافت می کنند.

۴- شغل شاد: نماینده بیمه

نماینده بیمه همان طور که از نامش پیدا است، نوع بیمه و شرایط آن را برای متقاضیان توضیح می دهد و بمه موردنیاز آنها را در اختیارشان قرار می دهد. این افراد سالانه حقوقی حدود ۷۰ هزار دلار آمریکا دارند.

فینتو

۵- شغل شاد: دستیار اجرایی

این افراد باید کارها تحقیقاتی انجام دهند و گزارش تهیه کنند. همچنین آماده کردن اسناد و مقاله های موردنیاز برای برگزاری کنفرانس ها نیز بر عهده آنها است. هماهنگی قرارهای ملاقات نیز بر عهده منشی و مسوول دفتر مدیر عامل است. این افراد سالانه حدود ۵۵۰۰ دلار آمریکا حقوق دریافت می کنند.

۶- شغل ناراحت: نگهبان امنیتی

این افراد وظیفه محافظت و حفظ امنیت ساختمان ها و شرکت ها و موسسات بزرگ را به عهده دارند. آنها باید دایم همه رفت و آمدها را کنترل کنند که کار بسیار دشوار و خسته کننده ای است. حقوق سالانه آنها نیز حدود ۲۷۵۰۰ دلار آمریکا است.

۷- شغل ناراحت: مدیر شعبه بانک

مدیران شعبات مختلف بانک کار پرمسوولیت و پراسترسی به عهده دارند. حقوق سالانه آنها نیز ۵۹ هزار دلار آمریکا است.

۸- شغل ناراحت: حسابدار

حسابداری یکی از مشاغل سخت و پراسترس است. یک اشتباه کوچک در حساب و کتاب ها می توانند به شرکت مربوطه ضرر بسیاری وارد کند. حقوق سالانه این افراد به طور سالانه ۷۱ هزار دلار آمریکا است.

۹- شغل ناراحت: خدمات مشتری ها

این افراد باید دایم در حال پاسخگویی به سوالات مشتری ها باشند و اطلاعات لازم را در اختیار آنها قرار دهند. به هیچ عنوان نیز نباید با مشتری ها بدرفتاری داشته باشند. صبر و حوصله در این کار حرف اول را می زند. حقوق سالانه این افراد ۳۳ هزار دلار در سال است.

۱۰- شغل ناراحت: مدیر کل

این مدیران وظیفه کنترل، هماهنگی و برنامه ریزی کارها و ایجاد هماهنگی های لازم میان کارمندان را عهده دارند. حقوق سالانه آنها نیز ۴۲ هزار دلار در سال است.


3 نظرات
 1. hamid می گوید

  با سلام ، ضمن سپاس فراوان از شما عزیزان که در راه پشبرد علم خالصانه زحمت میکشید متاسفانه حسابداری درایران عزیز هنوز راه بسیار دارد تا به جایگاه خودش برسد ، خصوصا” در موسسات تجاری کوچک ، ایکاش ارگانی مسئولیت تفهیم نقش حسابداری درموسسات و جامعه را به مدیران موسسات بعهده میگرفت و برای مدیران روشن میکرد که سیستم کنترل های داخلی کاغذبازی نیست !!!

 2. مرتضی شفی زاده می گوید

  با سلام و صبح بخیر مجدداً مراتب تقدیر و تشکر خود را از همه دست اندرکاران این وب سایت وزین اعلام می نمایم. ضمناً آمادگی دارم تا در حوزه حقوق مالی اعم از کیفری و مدنی با شما همکاری نمایم. با تشکر

 3. مدیر سایت می گوید

  ضمن عرض سلام و تشکر از اظهار لطف شما
  در صورت امکان اطلاعات بیشتری از زمینه های همکاری به ایمیل سایت بفرستید:
  accpress.2012@yahoo.com
  بااحترام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.