ACCPress.com – تازه های حسابداری

الزام همه بنگاه های اقتصادی به ارایه اطلاعات مالی خود به بورس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بررسی طرح اصلاح قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی مقرر کردند که همه شرکت ها و بنگاه های اقتصادی موظفند نسبت به ارایه اطلاعات کامل مالی خود جهت ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ، مطابق قوانین و مقررات مربوطه عمل کنند.


رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر الزام همه نهادهای فعال در حوزه اقتصادی به ارایه اطلاعات مالی به بورس استقبال کرد.

به گزارش  ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بررسی طرح اصلاح قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی مقرر کردند که همه شرکت ها و بنگاه های اقتصادی موظفند نسبت به ارایه اطلاعات کامل مالی خود جهت ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ، مطابق قوانین و مقررات مربوطه عمل کنند.

علی صالح آبادی عصر چهارشنبه گذشته در آیین گشایش دوازدهمین همایش ملی حسابداری ایران در دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز افزود: این مصوبه مجلس برای شفافیت در نظام اقتصادی کشور مفید است که البته نیاز به کار حرفه ای حسابداران و حسابرسان دارد و دامنه کار در این حوزه را گسترش خواهد داد.

وی یادآوری کرد: امروز حدود یک هزار شرکت اعم از سهام عام و نهادهای مالی مختلف نزد سازمان بورس به ثبت رسیده اند و با احتساب شرکت های تابعه آنها، می توان گفت افزون بر دو هزار شرکت در بازار سرمایه حضور دارند یا به ثبت رسیده اند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با هماهنگی های صورت گرفته، صورت های مالی اصلی و تلفیقی شرکت ها باید با استانداردهای بین المللی ارایه شود.

صالح آبادی همچنین بر فراهم شدن بستر مطمئن و امن برای تبادل اطلاعات مالی شرکت ها با سازمان بورس و اوراق بهادار سخن گفت و اظهار کرد: مجوز مرکز میانی امضای دیجیتال به سازمان بورس اعطا شد که نخستین مجوز از این دست برای تقویت امنیت تبادل اطلاعات بود.

وی تصریح کرد: اعطای این مجوز به سازمان بورس محدود نخواهد ماند و به سایر حوزه ها نیز مجوز امضای دیجیتال اعطا خواهد شد.


نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
icon برچسب ها: ,
 • نوشته: مدیر سایت
 • تاریخ: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳
 • بدون نظر
 • آمار : 620 بازدید
 • ارسال نظر

  نام:

  ایمیل:

  وب سایت:

  متن و پیام شما: