نرم افزارحسابداری صدگان

پایان اصلاح شاخص بورس تهران

0 481

حسابداراپ

با توجه به این نکته که متولیان بازار سرمایه علاقه ای به خروج پول از بورس ندارند به نظر می رسد در سطوح ذکر شده اقدام به حمایت جدی صورت گیرد و بازار به روند صعودی خود برای دستیابی به اهداف بالای ۱۰۰ هزار واحد برگردد.


پندار سیستم

به نظر می رسد که روند حرکتی شاخص کل در جهت تکمیل روند اصلاحی به حرکت خود ادامه می دهد به طوریکه از دوازده روز پیش توانست خط حمایت کوتاه مدت خود را رو به پایین بشکند.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان این مطلب به خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: شکسته شدن خط حمایت شاخص در جهت نزول اتفاق مهمی برای روند شناسی شاخص محسوب می شود و کمک می کند روند شناسی آینده شاخص به طور صحیح صورت گیرد.

امیرعباس کنی ادامه داد: رفتار بازار در چند روز آینده بسیار تأثیرگذار خواهد بود بطوریکه اگر شاخص در برخورد با سطح حمایت ۸۰۷۸۹ در جهت شکست این سطح و به سمت نزول حرکت کند بیانگر این است که بازار انرژی لازم جهت برگشت روند در جهت صعود را نداشته بنابراین می تواند تا سطوح پایین تر هم به ریزش ادامه دهد.

وی خاطر نشان کرد: در صورتی که در برخورد با سطح ۸۰۷۸۹ این سطح شکسته نشود بیانگر برگشت روند در جهت صعود تا محدوده قبلی یعنی سطح ۸۹ هزار واحدی خواهد بود.

مدیر عامل اسبق کارگزاری راهبرد ابراز داشت: در صورت برگشت شاخص در جهت صعودی و رسیدن به سطح قبلی یعنی ۸۹ هزار واحدی شاخص اصطلاحاً دو قله زده است در واقع وقتی دو قله می شود بیانگر این موضوع است که سیر نزولی بیشتر شاخص بازار سرمایه در حال آغاز می باشد بنابراین انتظار داریم در طی یک رشد تا سطح ۸۹ هزار واحدی و دو قله شدن شاخص شاهد شروع یک سیر نزولی کوتاه مدت برای دستیابی به محدوده ۷۷ هزار واحدی باشیم.

این کارشناس بازار سرمایه خاطر نشان کرد: با توجه به این نکته که متولیان بازار سرمایه علاقه ای به خروج پول از بورس ندارند به نظر می رسد در سطوح ذکر شده اقدام به حمایت جدی صورت گیرد و بازار به روند صعودی خود برای دستیابی به اهداف بالای ۱۰۰ هزار واحد برگردد.

امیرعباس کنی در خصوص پیش بینی روند شاخص تا پایان سال جاری و چشم انداز سال آینده اظهار داشت: با توجه به موارد ذکر شده به نظر می رسد شاخص طی روزهای ابتدایی هفته آینده در برخورد با سطح ۸۰۷۸۹ در جهت صعودی واکنش نشان دهد و شاهد برگشت روند باشیم.

لذا انتظاری که می توان از این رشد داشت حداکثر تا سطح قبلی یعنی ۸۹ هزار واحد ا پایان سال جاری است که اگر شاخص نتواند به این سطح در سال جاری برسد باید تا محدوده ۷۷ هزار واحد اصلاح صورت گیرد تا انرژی لازم برای یک صعود قوی را در خود جمع کند که در صورت وقوع این نظریه شاخص توانایی دستیابی تا سطوح ۱۴۴ هزار واحدی طی سال آینده را خواهد داشت.

در خاتمه این کارشناس بازار سرمایه به سرمایه گذاران توصیه کرد تحت تأثیر هیجانات قرار نگیرند و با صبر و پرهیز از رفتارهای غیر منطقی سهامداری کنند که بزودی با اتمام اصلاح روند صعودی آغاز خواهد شد.

 
محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.