نرم افزارحسابداری صدگان

حذف تعهدنامه خروج ارزی صادرکنندگان

0 507

حسابداراپ

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از تصویب مصوبه‌ای توسط دولت خبر داد که طی آن اخذ تعهدنامه خروج ارزی از صادرکنندگان در هنگام صادرات کالا منتفی می‌شود.به گزارش فارس، ولی الله افخمی در جمع صادرکنندگان نمونه هرمزگان اظهار کرد: شرایط کنونی با توجه به وجود تحریم‌های اقتصادی و به ویژه تحریم‌های بانکی برای صادرکنندگان آزاد شده است.

وی با بیان اینکه فعالیت اقتصادی در فضای مناسب ارتباط بین‌المللی، پویایی کشور را به دنبال می‌آورد، اضافه کرد: مادامی که در فضای جهانی دچار تنش باشیم اقتصاد آنگونه که باید نمی‌تواند رشد و توسعه خود را داشته باشد و کشور را از این وضعیت کنونی عبور دهد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: طی هشت ماهه سال جاری مجموع میزان صادرات کشور طبق گزارش گمرک به ۵۷ میلیون تن کالا با ارزش ۲۴.۶ میلیارد دلار در بخش کالاهای غیرنفتی و معیانات رسیده است.

افخمی اضافه کرد: این در حالی است که این رقم در ۹ ماهه همین سال به ۶۶ میلیون تن به ارزش ۲۹.۲ میلیارد دلار رسیده است.

وی پیش‌بینی کرد در سال آینده مجموع رقم صادراتی با توجه به وضعیت موجود بهبود قابل توجهی داشته باشد.

پندار سیستم

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، تصریح کرد: مقررات‌زدایی از ضرورت‌های نظام اقتصادی ایران است و دولت نیز باید مداخله خود در اقتصاد را به حداقل ممکن برساند و موانع را در پیش پای صادرکنندگان بردارد.

افخمی گفت: مدیریت توسعه گرا، باید به نقش کارشناسان اقتصادی شاغل در دستگاه‌های دولتی توجه بیشتری داشته باشد چرا که اگر فضای کار به این قشر داده شود می‌توانیم بسیاری از مشکلات را رفع کنیم.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتشار آمار شاخص رقابت‌پذیری ایران با سایر کشورها توسط بانک مرکزی طی روزهای گذشته، افزود: تامل در این رقم باید ما را به سمت راهکارهای بهتر و موثرتر پیش ببرد چرا که در این آمار مشاهده می‌شود ایران در حالی طی سال ۲۰۱۳ از میان ۱۴۸ کشور دنیا در رده ۸۲ قرار دارد که در سال ۲۰۱۲ در رتبه ۶۸ قرار داشته است.

وی اضافه کرد: رتبه نهم ایران در خاورمیانه طی سال گذشته و جاری میلادی در این جدول نیز تاسف بار است.

به گفته این مسئول، ثبات در سیاست‌های کلان اقتصادی بسیار تعیین‌کننده است که با استقرار تیم اقتصادی دولت یازدهم، این امید می‌رود که زمینه توسعه و بهبود وضعیت اقتصاد ایران در آینده‌ای نزدیک رقم بخورد.

وی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه قانون صراحتاً به معافیت مالیاتی صادرات تاکید دارد اظهار امیدواری کرد در آینده مصوبات مورد نیاز توسط دولت در این راستا به حقیقی‌تر شدن قانون موجود در این زمینه کمک کند.

افخمی همچنین از مصوبه جدید دولت یازدهم (ابلاغ نشده تاکنون) خبر داد و گفت: طی این مصوبه که به امضای معاون اول رئیس جمهور رسیده است، نباید از صادرکنندگان به هنگام صادرات کالا تعهدنامه خروج ارزی اخذ شود.


محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.