XBRL سرآغاز تحولی عظیم در دریافت اطلاعات استاندارد است

0 50

استاد دانشگاه Bryant آمریکا بهره ‌برداری از زبان گزارشگری تجاری توسعه پذیر (XBRL) را سرآغاز تحولی عظیم در دریافت اطلاعات استاندارد در تمامی بخش های یک کشور اعلام کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، دکتر سعید روحانی عصر شنبه در مراسم آغاز بهره‌برداری از زبان گزارشگری تجاری توسعه پذیر (XBRL) در بازار سرمایه ایران با بیان مطلب فوق افزود: در دنیای امروز، اهمیت دریافت اطلاعات استاندارد به حدی افزایش یافته است که هم اکنون کشورهای استرالیا و هلند این زبان استاندارد را در تمامی بخش های خود مانند شهرداری ها، بهداشت، آموزش و … بکار گرفته اند.

وی با بیان اینکه ایران به عنوان دومین کشور درمنطقه خاورمیانه (بعد از امارات) موفق به راه اندازی XBRL شده است، اظهار داشت: ایران با همکاری متخصصان داخلی و خارجی توانسته است، بهترین پیاده سازی را برای اجرای این زبان بین المللی انجام دهد.

استاد دانشگاه Bryant آمریکا با اشاره به اینکه دنیا به سمت دیجیتالی شدن، حرکت می کند، گفت: زمان دریافت اطلاعات از طریق کاغذ و فایل های pdf گذشته است به طوریکه سرمایه گذاران و تحلیل گران علاقه مند به دریافت اطلاعات و ارقام دیجیتالی هستند تا بتوانند به سادگی آنها را آنالیز کنند.

وی افزایش سطح تحلیل، سرعت در دریافت اطلاعات، بکارگیری ابزارهای نوین، افزایش نظارت ها، بررسی مشکلات شرکت ها و اجرای حاکمیت شرکتی را از مهم ترین مزیت های بکارگیری XBRL در بازار سرمایه اعلام کرد.

دکتر روحانی با بیان اینکه سنای آمریکا طرحی را برای پیاده سازی XBRL در تمامی بخش های این کشور طراحی کرده است، گفت : این پروژه به دلیل اختلاف با کنگره اجرایی نشد اما طرحی مشابه XBRL در این کشور در حال اجراست تا تمامی اطلاعات به صورت استاندارد منتشر شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.