حسابان وب

همراه موديان با ارسال الکترونيکي صورت معاملات فصلي

3 1,675

حسابداراپ

از آنجا که ماده ۱۶۹ مکرر قانون ماليات هاي مستقيم، ازجمله کاربردي ترين و پوياترين قانون ها در نظام مالياتي کشور محسوب مي شود، جهت تسهيل در انجام وظايف قانوني موديان، تسهيلات و امکانات مناسبي درنظر گرفته شده است. از نکات مثبت و حايز اهميت ارسال الکترونيکي صورت معاملات فصلي، شفاف سازي اطلاعات اقتصادي، تکريم و رعايت حقوق موديان، تحقق عدالت مالياتي و رضايتمندي فعالان اقتصادي مي باشد.


فینتو

دراين گزارش سعي خواهيم کرد نحوه ي پاسخگويي سازمان امورمالياتي کشور را به سوالات و ابهامات مطروحه از سوي صاحبان مشاغل هنگام ورود به سامانه ي ارسال الكترونيكي صورت معاملات، انجام عمليات ثبت و ارسال اطلاعات مورد ارزيابي قراردهيم. يک سازنده و فروشنده ي طلاوجواهر در اينباره اظهار داشت: درحين انجام عمليات ثبت و ارسال اطلاعات از طريق سايت سازمان امورمالياتي، اطلاعات با حجم بالا به طور کامل ارسال نمي گرديد؛ به همين منظور با سازمان امور مالياتي تماس گرفته و از وجود مرکز پاسخگويي فني سامانه هاي مالياتي جهت پاسخگويي سريع به موديان مطلع شدم. به اين مرکز مراجعه و پس از راهنمايي هاي كارشناسان اين مرکز موفق به ارسال الکترونيکي اطلاعات از طريق اين سامانه شدم. در اين زمينه، نظر يکي از کارشناسان خبره ي مالياتي را در مورد نحوه ي پاسخگويي سريع و موثر به موديان هنگام ورود به سامانه ارسال صورت معاملات فصلي و گزارش خريدوفروش الکترونيکي جويا شديم. وي اظهار داشت: براي سهولت انجام كار، راهنماي ورود به سايت و نحوه ي ثبت و ارسال اطلاعات در سامانه درج شده است. در صورت بروز مشكل و يا نياز به راهنمايي هاي بيشتر، مركز ارتباط مردمي سازمان امور مالياتي کشور (شماره تلفن ۱۸۲۲)، با هدف رسيدگي موثر و سريع به مشكلات يا سوالات صاحبان مشاغل و فعالان اقتصادي در زمينه هاي مختلف، ازجمله ارسال الکترونيکي صورت معاملات فصلي، آماده ي پاسخگويي مي باشد. همچنين سازمان امور مالياتي كشور به منظور ارايه ي پاسخ فني و رفع اشكال صاحبان مشاغل و تسهيل انجام امور در سامانه ي عمليات الكترونيكي سازمان براي ارسال فهرست معاملات و يا ثبت نام شماره ي اقتصادي و ارايه ي اظهارنامه ي الكترونيكي، اقدام به راه اندازي مركز پاسخگويي فني سامانه هاي مالياتي با شماره تلفن هاي ۳۵۰۸۷ و ۳۵۰۲۷۰۰۰ نموده است، كه كارشناسان فني در همين زمينه پاسخگوي تماس گيرندگان و مراجعه كنندگان سازمان مي باشند. وي در ادامه گفت: يکي از مزاياي اين مرکز، امکان پاسخگويي سريع به سوالات و مشکلات مطرح شده از سوي صاحبان مشاغل و فعالان اقتصادي درزمينه ي ارسال الکترونيکي صورت معاملات فصلي از طريق شماره تلفن هاي اعلام شده مي باشد .

فاطمه مالکي-شاهين کرم پور

منبع : سازمان امور مالياتي


3 نظرات
 1. اسماعیلی می گوید

  با سلام
  ممنون بابت اطلاع رسانی به موقع و خوبتان.

 2. مدیر سایت می گوید

  عرض سلام و تشکر از اظهار لطف شما

 3. ملیحه.ص می گوید

  با سلام و احترام
  در راستای ارسال صورت معاملات فصلی موسسات قرض الحسنه چه چیزی را به عنوان خرید و فروش باید ارسال کنند. طبق دستور کارمزد تسهیلات نباید ثبت شود پس چه چیزی را باید ثبت کرد. آیا هزینه های متفرقه و ملزومات را باید در گزارش خرید ثبت کرد؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.