نرم افزارحسابداری صدگان

پایه معافیت مالیاتی حقوق بگیران

0 522

حسابداراپ

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور از آغازبه کار طرح جامع مالیاتی در تهران خبر داد و گفت: پایه معافیت حقوقی امسال بر مبنای حقوق ۸۳۰ هزار تومانی در ماه و معافیت حقوق ۱۰ میلیون تومانی است.

 


به گزارش واحد مرکزی خبر، علی عسکری در نشست خبری اعلام کرد: کسانی که حقوق ۸۳۰ هزار تومانی ماهانه دارند، از معافیت برخوردارند و مازاد بر این مشمول مالیات خواهند شد.

 

وی تاکید کرد: همه خدمات مربوط به اعتبارسنجی الکترونیکی، ثبت نام الکترونیکی برای دریافت شماره اقتصادی و دسترسی الکترونیکی به پرونده ها انجام شده است.

 

عسکری از جلسات این سازمان با رئیس جمهور منتخب خبر داد و گفت: در حضور رئیس جمهور منتخب مسائل مالیاتی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

 

وی در باره بخشودگی جرائم دیرکرد بنگاه های تولیدی نیز اظهار داشت: بنگاه های تولیدی که جرائم دیرکرد برای عملکرد سال ۸۹، ۹۰ و ۹۱ دارند، با پرداخت اصل مالیات جرائم دیرکرد آنها بخشوده می شود.

 

عسکری میزان مالیات معوق را ۱۰ هزار میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: این میزان مالیات مربوط به تمام اقسام معوقات است که از دهه ۷۰ تا کنون را شامل میشود.

 

عسکری گفت: ۶۰ درصد این میزان مربوط به جریمه ها است و بخشی از آن مربوط به دولت و بخشی هم مربوط به بخش خصوصی است.

 

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: بدهی های دولت را به حداقل رساندیم و برای بدهیهای سال گذشته تعیین تکلیف شده و برنامه پرداخت برای آن تدوین شده است.

 

وی گفت: پارسال بیش از ۹۰ درصد اظهارنامه به صورت الکترونیکی دریافت شد و از ۴میلیون و ۹۵۰ هزار اظهارنامه دریافتی، حدود چهار میلیون و ۵۶۰ هزار نامه به صورت الکترونیکی بدست ما رسید.

 

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.