نرم افزارحسابداری صدگان

اخذ مالیات از خانه‌های خالی به سود مستاجران و به ضرر احتکارکنندگان

0 616

حسابداراپ

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی از سکنه، گفت: به طور حتم گرفتن مالیات از واحدهای مسکونی خالی می‌تواند باعث کاهش چشمگیر نرخ اجاره بها و خسارت به محتکرین بازار مسکن شود.


عبدالکریم رجبی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، بااشاره به تصویب طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی از سکنه، گفت: طرح گرفتن مالیات از خانه‌های خالی در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب و برای اجرایی شدن نهایی نیازمند تصویب در صحن علنی مجلس است که به نظر می‌رسد این موضوع درصحن نیز به تصویب اکثریت نمایندگان مجلس برسد.

نماینده مردم مینودشت، کلاله و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی، افزود: بااجرای طرح گرفتن مالیات از خانه‌های خالی دیگر برای صاحب ملک صرفه اقتصادی نخواهد داشت که واحد مسکونی خود را همچنان خالی از سکنه نگاه دارد، لذااین طرح می‌تواند یکی از روش‌های مبارزه با افزایش قیمت مسکن و احتکار دراین بازار تلقی شود.

وی تصریح کرد: مالکانی که همچنان واحدهای مسکونی خود را خالی نگه داشته‌اند بهتر است هر چه زودتر یا ملک خود را فروخته و یا اجاره دهند،چراکه با تصویب نهایی طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی این افراد با خسارت سنگین اقتصادی مواجه خواهند شد.

رجبی با بیان اینکه در حال حاضر نرخ اجاره بها در کشور هر روز در حال افزایش است، اظهار کرد: به طور حتم گرفتن مالیات از واحدهای مسکونی خالی می‌تواند باعث کاهش چشمگیر نرخ اجاره بها در کشور بویژه کلان شهری همچون تهران باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به چگونگی نحوه نظارت بر اجرای طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی از سکنه، خاطر نشان کرد: این امر بر عهده بنگاه‌های معاملاتی املاک کشور بوده که قیمت و اجاره بهای واقعی هر منطقه را از طریق قول نامه‌های مربوطه تعیین و در اختیار مالکین واحدهای مسکونی قرار دهند.


 

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.