نرم افزارحسابداری صدگان

مشخصات ماشين هاي فروشگاهي مورد تاييد سازمان مالياتي اعلام شد

1 1,954

حسابداراپ

معاون ماليات بر ارزش افزوده سازمان امور مالياتي کشور با اعلام خبر تمديد مهلت اعلام نصب واستفاده از سامانه هاي فروشگاهي تا پايان خرداد ماه ، مشخصات ماشين هاي فروشگاهي مورد تاييد سازمان امور مالياتي کشور را اعلام کرد.


به گزارش رسانه مالياتي ايران، عليرضا طاري بخش با اشاره به الزام ۱۰ گروه از صاحبان مشاغل به استفاده از صندوق فروش (POSمکانيزه فروش) يا رايانه داراي سيستم نرم افزار فروشگاهي و صدور الکترونيکي صورتحساب فروش (فاکتور) از ابتداي امسال، گفت: به منظور تكريم ارباب رجوع و ايجاد شرايط و بستر مناسب در راستاي بهره مندي آنان از مشوق‌ها و تسهيلات مقرر قانوني، موديان مالياتي که از ابتداي سال جاري حکم ماده ۱۲۱ قانون برنامه پنجم را اجرا نموده اند، تا ۳۱ خرداد ماه مهلت دارند مراتب نصب و استفاده از اين سامانه را به سازمان امور مالياتي کشور (حوزه ماليات هاي مستقيم) اعلام و رسيد دريافت نمايند.

پندار سیستم

وي در پاسخ به اين سوال که صندوق مکانيزه فروش را از کجا مي شود تهيه نمود ، اظهارداشت: شرکت هاي متعددي با مراجعه به سازمان امور مالياتي کشور براي عرضه صندوق اعلام آمادگي نمودند بنابراين آن دسته از صاحبان مشاغل و فعالان اقتصادي که مکلف به نصب واستفاده از صندوق هاي فروش (POS) شده اند مي توانند با مراجعه با تمام مراکز فروش شرکت ها، موسسات و فروشندگان ماشين هاي اداري نسبت به تهيه صندوق هاي فروشگاهي که قابليت نصب نرم افزارهاي مربوطه و متناسب با اين موضوع را داشته باشند، اقدام نمايند.

معاون ماليات بر ارزش افزوده سازمان امور مالياتي کشور، تصريح کرد: سازمان امور مالياتي حداقل ويژگي هاي نرم افزار صندوق هاي مکانيزه فروش که شامل ثبت خريد ، فروش و هزينه هاي واحد شغلي، صدور صورتحساب، نگهداري حساب موجودي کالا، ثبت حساب و موجودي هاي نقد و بانک موديان مي باشد را قبلا به مراجع ذيربط اعلام نموده است. وي خاطرنشان کرد:

در حال حاضر چنانچه رايانه يا صندوق هاي فروشگاهي موجود و مورد استفاده موديان قابليت نصب نرم افزار ثبت خريد، فروش ، صدور صورتحساب، قيمت فروش کالاها و نگهداري حساب موجودي کالا و ثبت هزينه هاي واحد شغلي و ثبت اطلاعات حساب نقد و بانک موديان را داشته باشد، نيازي به تهيه دستگاه جديد نيست و موديان مجاز هستند با رعايت مقررات و ترتيبات قانوني از دستگاه هاي موجود خود استفاده نمايند.


محل تبلیغ شما

1 نظر
  1. هادی می گوید

    سلام. چرا در همدان نگذاشتن صندوق فروشگاهی همون کامپیوتر اجباری نیست و هیچ بازرسی و نظارتی از مغازه ها نمی کنید اونایی که تعهد کامپیوتر گذاشتن را می دهند ولی در مغازه شان هیچ خبری از کامپیوتر و صندوق فروشگاهی نیستش و نمی خواهند کامپیوتر بگذارند ولی تعهد را می دهند و فقط با تعهد گرفتن کار درست نمی شود و به مغازه ها رفته و اگر صندوق فروشگاهی نداشتند جریمه کنید و برخورد کنید و در همدان اونایی که لوازم ماشین می فروشند اصلا قبول ندارند در مغازه خود کامپیوتر بگذارند و فقط تعهد را می دهند و آیا این صحیح است که تعهد را می دهند ولی از کامپیوتر در مغازه ها خبری نیست. پس چرا گذاشتن دستگاه های کارت خوان برای مغازه ها اجباری شد اما صندوق فروشگاهی همون کامپیوتر اجباری نیست و حتی مغازه دارها هم می گویند اجباری نیست واز مغازه ها هیچ بازرسی و نظارتی نمی شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.