- ACCPress.com – تازه های حسابداری - http://www.accpress.com/news -

اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی ۱۳۹۲(عملکرد۱۳۹۱)

کابران عزیزسایت توجه فرمایند که این پست مربوط به اظهارنامه سال ۱۳۹۲است. برای ارسال اظهارنامه مالیاتی ۱۳۹۴(عملکرد ۱۳۹۳) اینجا کلیک کنید.


مودی گرامی لطفا موارد زیر را به دقت مطالعه نمایید:


• فرم های اظهارنامه الکترونیک عملکرد سال ۱۳۹۱ جهت تسلیم تا تیرماه ۱۳۹۲ روی سایت قرار داده شده است. این فرمها باقابلیت چاپ به عنوان پیش نویس و به منظور آماده سازی اطلاعات جهت ثبت در سامانه الکترونیکی اظهارنامه با قابلیت PDF قرار داده شده است.


• در سال جدید سیاست سازمان امور مالیاتی کشور دریافت اظهارنامه به صورت کاملا الکترونیکی است.


• لطفا از ارایه اظهارنامه کاغذی قبل از ارسال اظهارنامه الکترونیکی طبق مراحل زیر اعم از نمونه سال جاری و نمونه سنوات قبل به حوزه های مالیاتی و سایر مجاری تسلیم قانونی خودداری نمایید.


• شایان ذکر است شرط ارسال اظهارنامه الکترونیکی برای مودیان حقیقی درج کد رهگیری پیش ثبت نام شماره اقتصادی و برای اشخاص حقوقی نام کاربری و کد رهگیری سامانه ثبت نام شماره اقتصادی می باشد. لذا در صورتیکه تاکنون در این خصوص اقدامی ننموده اید در اسرع وقت نسبت به دریافت موارد ذکر شده (شماره رهگیری سامانه ثبت نام و یا نام کاربری) از سامانه صدور شماره اقتصادی اقدام نمایید.


 

 

قابل توجه مودیان حقوقی:
در صورتی که اظهارنامه خود را با گواهی امضاء الکترونیک ارسال می نمایید و پیغام خطا دریافت می کنید، لطفاً اطمینان حاصل نمایید که وکالتنامه مالیاتی شما در دفاتر اسناد رسمی ثبت شده است. همچنین گواهی الکترونیک شما دارای اعتبار تاریخ باشد.


برای دسترسی به اطلاعات بیشترازسایت سازمان  اینجا کلیک کنید.


منبع : سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتیتوضیحات سایت:

– دوستان عنایت داشته باشید که درصورت عدم  تنظیم وارسال اظهارنامه الکترونیکی  ، آخرین نسخه های اظهارنامه را دریافت و تکمیل کنید. درحال حاضر نیز ،  (ویرایش ۵٫۰٫۰٫۲) این فرم  ارائه شده است.

ضمنا کاش طراحان این نرم افزار ، برنامه را طوری طراحی می کردند که برای ارسال اطلاعات نیاز به وارد کردن کد رهگیری پیش ثبت نام بود نه اینکه حتی برای ورود به برنامه و وارد کردن دیتاها به این اطلاعات نیاز باشد.بدین شکل امکان آموزش و تست خطا های کسانی که با برنامه مشکل دارند ، میسر نیست.


– ویرایش ۵٫۰٫۰٫۳ هم منتشر شد.


– یادآوری : بموجب  قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی درتامین  نیازهای کشور ،  ضریب مالیات علی الحساب (موضوع ماده ۱۰۴قانون مالیاتهای مستقیم) از ۵% به ۳% تقلیل یافت که از تاریخ  ۹۱/۶/۲۵ نیزاعمال شده است.این موضوع ازاین باب یادآوری شد که درکنترل محاسبات ازروش معکوس ، این تغییر ضریب را مد نظر داشته باشیم.


– ویرایش ۵٫۰٫۰٫۴ برای اظهارنامه های اشخاص حقوقی و املاک منتشر شد.


– ویراش ۵٫۰٫۰۵ هم برای همه نوع اظهارنامه منتشر شده است . لطفا از این ویرایش استفاده بفرمائید.


– دوستانی که با مشکل فونت مواجه هستند ، این توصیه ی  عزیزان  را تست کنند:

سارا در ساعت ۷:۴۳ ب.ظ – – گفته است:
 

 

سلام
 لطفاً دوستانی که علی رغم تنطیم فونت پرشین ،یا حالا فارسی در ایکس پی، بازم علامت سؤال می بینن، باید علاوه بر فارسی کردن administrative همونجا formats رو هم پرشین بزنن….

موفق باشید.


ناصر پاسخ در تاریخ تیر ۲۱م, ۱۳۹۲ ۱:۴۷ ب.ظ:

دوستانی که با فونت فارسی مشکل دارند ، توی ویندوز ۷ در قسمت region and languange در برگه administrative در قسمت change system locale زبان را به persian تغییر دهید. علاوه بر این در برگه Formats در قسمت format زبان را به persian تغییر دهید.


– ویرایش  ۵٫۰٫۰٫۶ برای اظهارنامه  اشخاص حقوقی و حقیقی منتشر شد.


– توضیحات دوستان درخصوص خطاهای اعلام شده:


JK پاسخ در تاریخ تیر ۲۵م, ۱۳۹۲ ۹:۴۱ ق.ظ:

با سلام احتراما” بنده نیز با خطای مشابه مواجه بودم ‘’ ‘۲ is not a valid integer value “ که البته عدد نوشته شده هر بار که پیغام خطا ظاهر می گردید متفاوت بود مثلا” ۳ و ۹ و۱ و ۵و… در هر صورت با ورود مجدد اطلاعات در یک اظهارنامه جدید نوشته شده ایراد برطرف گردید. ظاهرا” اشکال مربوطه به خاطر برنامه نوشته شده برای خود سامانه میباشد که برای بعضی باکسهای انتخابی امکان پاک نمودن “انتخاب blank” وجود ندارد لذا اغلب کاربران (مثل خود من ) به رها کردن باکس مربوطه اکتفا میکنند. مثلا” برای خود من در صفحه “پرداخت های مربوط به این اظهار نامه ” گزینه پرداخت نقدی” انتخاب شده بود و چون پرداختی صورت نگرفته بود سعی در پاک نمودن باکس مربوطه نمودم که با توجه به عدم امکان مربوطه این صفحه به همان حالت رها شد. پس از ساعتها تلاش و چک کردن تمامی اطلاعات و عدم موفقیت در ارسال در نهایت با ایجاد یک اظهارنامه جدید موفق یه ارسال اطلاعات و دریافت کد رهگیری شدم. نکته مهم اینجاست که خطای مربوطه تنها ناشی از ورود اشتباه “اعداد” نیست بلکه بخاطر خالی ماندن بعضی از باکسها در نتیجه پر شدن باکسهای دیگر میباشد. لذا خواهشمندم بجای کوشش برای “اصلاح ” یک اظهارنامه نسبت به ایجاد یک “اظهارنامه جدید” اقدام گردد. امیدوارم مطالب فوق در این وقت کم باقیمانده برای ارسال اظهارنامه ها مفید واقع شود. با تشکر


ali پاسخ در تاریخ تیر ۲۸م, ۱۳۹۲ ۹:۳۶ ب.ظ:

 

باسلام جهت رفع ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟دراظهارنامه الکترونیکی مراحل ذیل را انجام دهید
اول از همه به Control Panel مراجعه می کنیم.
سپس به بخش Regional and Language Options‌ می رویم
حال در پنجره باز شده در سربرگ Regional Options
در قسمت Standard and Formats –> Farsi و
در قسمت Location –> United States
را انتخاب میکنیم
و درآخر در سربرگ Advanced پنجره زبان را Farsi را انتخاب میکنیم.
درپایان okمیکنیم وسیتم رو دوباره راه اندازی میکنیم
بهمین سادگی


آراوند در ساعت ۶:۳۵ ب.ظ – -گفته است:
تاریخ: تیر ۱۳۹۲

 

درود بر حسابداران دلسوز و مهربان خسته نباشید
می خواستم جواب ارور پرداخت انجام شده را بدم

“تشریف ببرید شیت ۲۳ ردیفهای فوقانی
ردیف ۱۷ را پیدا کنید نوشته پرداختهای انجام شده (نقل از جدول۱۲)
روی فلش آبی کلیک کنید
جدول ۱۲ را پیدا می کنید
حال اگر سود دارید اون جدول را کامل کنید
اگر زیان دارید یه عدد صفر بزارید
شاد و پیروز باشید
۹۲/۰۴/۲۸
آراوندبرای دانلود نرم افزاربه این مسیر مراجعه  کنید.