حسابان وب

معافیت مالیاتی بنادر باعث افزایش صادرات غیرنفتی می‌شود.

0 367

حسابداراپ

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه معافیت مالیاتی بنادر باعث افزایش صادرات غیرنفتی می‌شود گفت: ۳۰ هزار کیلومتر مربع نوار ساحلی در کشور وجود دارد که می‌تواند مبنای تولید ثروت قرار گیرد.


به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به شهر رامسر ،عطا‌ءالله صدر در بیست و یکمین نمایش ارگان‌های دریایی اظهار داشت: ۳۰ هزار کیلومتر مربع نوار ساحلی در کشور وجود دارد که می‌تواند مبنای تولید ثروت قرار گیرد اما هنوز به درستی از آن استفاده نشده است.

 

وی افزود: معافیت‌های مالیاتی در بنادر می‌تواند باعث افزایش صادرات غیرنفتی شده و همچنین از این طریق باعث افزایش درآمد ملی هم شود چرا که برخی منتقدان معافیت‌ مالیاتی در بنادر معتقدند که این امر باعث کاهش درآمد دولت می‌شود.

 

وی اضافه کرد: در حالی که رشد صادرات غیرنفتی در کنار رشد تولید ملی باعث افزایش درآمد ملی می شود این امر باعث افزایش سهم بازار در سطح بین‌المللی می‌شود.

محل تبلیغ شما

 

وی افزود: با افزایش سرمایه‌گذاری در مناطق ساحلی ساختار اقتصادی آنها به طور کلی تغییر پیدا می‌کند و همچنین باعث افزایش حمل‌ونقل بین‌المللی، دریانوردی، تجارت دریایی، فعالیت‌های ترانزیتی، بهره‌برداری از نفت و گاز دریایی، پرورش آبزیان و توسعه گردشگری می‌شود.

 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سهم کشور ما از تجارت جهانی و سهم ما از حمل‌ونقل بین‌المللی یک درصد است و این اصلاً مناسب کشوری با این وسعت و با این جمعیت نیست چرا که کشورهایی هستند که با جمعیت کمتر از ما ۲۵ درصد حمل کانتینری دنیا را در اختیار دارد.

 

وی افزود: ۲.۵ میلیون تن ظرفیت بانکرینگ توسط بخش خصوصی ایجاد شده است که اگر بتوانیم این ظرفیت را ۵۰ درصد افزایش دهیم می‌توان ۵۰ درصد سوخت‌رسانی به کشتی‌ها و اقیانوس‌پیماها را در منطقه خلیج‌فارس پوشش داد چرا که سالانه ۱۰ هزار اقیانوس‌پیما از این منطقه عبور می‌کنند.

 

صدر گفت: در فروردین ماه سال جاری ۶.۶ میلیون نفر سفر در سواحل دریایی داشته‌ایم و در واقع توسعه پایدار کشور در گرو توسعه بخش دریا است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.