نرم افزارحسابداری صدگان

کارفرمایان زیر بار افزایش پرداختی به کارگران نمی روند.

0 640

حسابداراپ

فعالان کارفرمایی از دولت خواسته اند تا از امکانات دولتی برای تامین هزینه های کارگران استفاده کنند.

 

کارفرمایان با ارائه پیشنهادی جدید خواستار اعطای بن غیرنقدی و تخفیف مالیاتی به کارگران توسط دولت به جای افزایش حق مسکن شدند. کارفرمایان که افزایش بار مالی تولیدکنندگان را مخاطره آمیز می دانند، هفته گذشته هم پیشنهاد اعطای سبد معیشتی به کارگران از سوی تامین اجتماعی را ارائه کرده بودند.

 

موضوع تامین هزینه های معیشتی کارگران پیش از کسب رای اعتماد اسدالله عباسی به عنوان وزیر کار بر سر زبان ها افتاد. سرپرست آن روزهای وزارت کار در هفته کارگر و یک هفته مانده به بررسی صلاحیت در مجلس از بررسی افزایش حق مسکن و حق خواروبار در دستمزد کارگران خبر داد و اعلام کرد این موضوع در شورای عالی کار در حال نهایی شدن است.

 

پس از آن حتی از موافقت دولت برای این اقدام سخن گفته شد اما پس از کسب رای اعتماد وزیر کار، شرایط تغییر کرد. از روز گذشته زمزمه هایی مبنی بر توقف این طرح شنیده شد. حتی کارفرمایان نسبت به افزایش هزینه ها گلایه و اعلام کردند که نمی توانند زیر بار مالی افزایش پرداختی به کارگران بروند.

 

پندار سیستم

این موضوع بار دیگر اختلاف میان کارگران، کارفرمایان و دولت را به همراه داشته و معلوم نیست در نهایت نتیجه ای از آن حاصل شود یا خیر.

 

در این شرایط کارفرمایان هفته گذشته پیشنهاد دادند که سازمان تامین اجتماعی بخشی از هزینه ها را تقبل کند و به کارگران سبد معیشتی ارائه دهند. این بار هم با پیشنهادی جدید خواستار اعطای تخفیف مالیاتی و بن غیر نقدی به کارگران از سوی دولت شده اند.

 

در این زمینه رئیس هیات مدیره کانون انجمن صنفی کارفرمایانی استان تهران گفت: هزینه های زندگی به اندازه ای افزایش یافته که این میزان حقوق پاسخگوی تامین معیشت کارگران نیست. اما تاوان مشکلات زندگی کارگران را نباید کارفرمایان بپردازند چرا که کارفرمایان هم مشکلات متعددی در تولید دارند بلکه دولت باید با ارائه راه کارهایی مانند ارائه بن غیرنقدی و کاهش مالیات کمک حال شرایط زندگی کارگران باشد.

 

حمیدرضا سیفی با تاکید بر اینکه کارفرما بدون کارگر معنا ندارد اظهار داشت: مشکل کارگران با افزایش حق مسکن و بن کارگری برطرف نمی شود.

 

منبع: اقتصاد ايراني

 

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.