حسابان وب

حرکت سرمایه‌ها به سمت بورس

0 457

حصین حاسب

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه ثبات بازار ارز و کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی به حرکت سرمایه‌گذاران به سمت بازار سرمایه کمک کرده است، گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه های ارز و طلا توجیه اقتصادی لازم را ندارد.

 

علی صالح آبادی در گفتگو با مهر  با اشاره به بحث فرهنگ سازی برای حرکت سرمایه گذاران به بازار سرمایه به جای انتقال سرمایه ها به بازارهای سوداگرانه ارز و سکه گفت: در سال های اخیر با توجه به فرهنگ سازی های صورت گرفته و برنامه های مختلفی که در این زمینه اجرا شده، تعداد سهامداران بورس طی ۵ سال گذشته حدود ۲ برابر شده است.

 

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در مقایسه وضعیت سهامداری در بازار سرمایه ایران و کشورهای همجوار گفت: کشور ترکیه با ۷۵ میلیون نفر جمعیت تنها حدود یک میلیون سهامدار دارد و یا کشور پاکستان با حدود ۱۸۰ میلیون نفر جمعیت تنها ۴۰۰ هزار نفر سهامدار دارد.

 

پندار سیستم

وی با تاکید بر اینکه در ایران بازار سرمایه توسعه یافته است و می تواند بیش از این توسعه یابد، تصریح کرد: برای آشنایی بیشتر مردم با مفاهیم بازار سرمایه و ایجاد تجربه خرید و فروش، فضای مجازی ایجاد شده است که مردم با قیمت های واقعی در این فضای مجازی خرید و فروش کرده و سود و زیان را تجربه می کنند.

 

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: اخیرا قیمت طلا در بازارهای جهانی به شدت کاهش یافته و بازار ارز به ثبات رسیده است، بنابراین سرمایه گذاری در این حوزه ها توجیه لازم را ندارد و سرمایه گذاران به سمت بازارهای سرمایه حرکت می کنند که این امر نقطه مثبتی تلقی می شود.

 

وی با تاکید بر اینکه هدف در بازار ارز نباید سرمایه گذاری باشد، عنوان کرد: ارز یک کالای مصرفی است، واحد پولی است که اگر واردکننده ای بخواهد کالایی را وارد کشور کند، نیاز به ارز دارد و باید آن را خریداری کند، نه اینکه افرادی با قصد دلالی و سفته بازی وارد این بازارها شوند و طبق ضوابط و مقررات فعالیت دلالی در این بازارها غیرمجاز است.

 

صالح آبادی خاطنراشن کرد: به هر حال ثبات بازار ارز و کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی کمک کرده است که سرمایه گذاران به سمت بازار مالی بورس حرکت کنند.


محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.