حسابان وب

جزئیات توافق جدید مجلس و کارگران/ واکنش وزیر کار به بازگشت لایحه جنجالی قانون کار

0 413

حسابداراپ

رئیس هیئت مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران از توافق نمایندگان کارگران، کارفرمایان و کمیسیون اجتماعی و اقتصادی مجلس برای برگشت لایحه اصلاح قانون کار به دولت خبر داد و گفت: این توافقات به اطلاع رئیس مجلس نیز رسیده است.

 

غلامرضا خادمی زاده در گفتگو با مهر از آخرین توافقات نمایندگان کارگران، کارفرمایان و اعضای کمیسیون اجتماعی و اقتصادی مجلس درباره بازگشت لایحه اصلاح قانون کار به دولت خبر داد و گفت: در دیداری که با علی لاریجانی رئیس مجلس به مناسبت هفته کارگر داشتیم، نظرات کارگران، کارفرمایان و کمیسیون های مرتبط با لایحه اصلاح قانون کار به وی اعلام شد.

 

رئیس هیئت مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران اظهار داشت: به رئیس مجلس اعلام کردیم که کمیسیون های اجتماعی و اقتصادی مجلس به همراه نمایندگان کارگران و کارفرمایان موافق بازگشت لایحه اصلاح قانون کار به دولت برای رفع اختلاف نظرها و ایرادات مطرح شده هستند.

 

خادمی زاده خاطر نشان کرد: البته علیرضا محجوب رئیس فراکسیون کارگری مجلس نیز در پاسخ به سوال رئیس مجلس درباره اینکه کار لایحه اصلاح قانون کار در چه مرحله ای است؟ توضیحاتی را ارائه کرد.

 

این مقام مسئول کارگری کشور بیان داشت: نمایندگان مجلس حاضر در جلسه به رئیس مجلس اعلام کردند که پیشنهاد برگشت لایحه اصلاح قانون کار به دولت وجود دارد. همچنین مطرح شد که با برگشت لایحه به دولت، ایرادات مطرح شده از سوی دولت رفع شود و کارگران نیز به صورت جداگانه نظرات خود را به مجلس برای بررسی اصلاح قانون کار ارائه کنند.

 

محل تبلیغ شما

وی تاکید کرد: همچنین این موضوع که نظر دولت برای بازگرداندن لایحه اصلاح قانون کار جلب شود نیز مطرح شد. در هر صورت هم اکنون منتظر کمیسیون اجتماعی مجلس هستیم تا درباره بازگشت لایحه اصلاح قانون کار به دولت، نظر نهایی را اعلام کند.

 

رئیس هیئت مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران درباره واکنش اسدالله عباسی، وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره نظر نمایندگان کارگران و مجلس برای بازگشت لایحه اصلاح قانون کار گفت: ممکن است وی از روند کارهایی که تاکنون انجام شده اطلاع نداشته باشد، ولی بین کارگران، کارفرمایان و مجلس مباحث به شکلی بوده که عنوان شد.

 

خادمی زاده با تاکید بر اینکه با این حال ممکن است دولت نظر مثبتی برای برگرداندن لایحه اصلاح قانون کار نداشته باشد تصریح کرد: با جلساتی که در مجلس برگزار کردیم تاکنون فقط ۲۰ ماده قانون کار مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

 

این مقام مسئول کارگری کشور افزود: اگر بخواهیم بدون برگرداندن لایحه اصلاح قانون کار به دولت، با روال فعلی کار بررسی اصلاح قانون کار را دنبال کنیم؛ نه تنها کار هیچگاه به این دولت نمی رسد بلکه به دولت بعدی نیز نخواهد رسید.

 

اسدالله عباسی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در گفتگو با مهر در واکنش با درخواست کارگران و برخی نمایندگان مجلس برای بازگشت لایحه اصلاح قانون کار برای رفع اختلاف نظرهای احتمالی گفت: به نظر نمی رسد اختلاف نظرها آنقدر زیاد باشد که بخواهیم لایحه اصلاح قانون کار را بازگردانیم.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: پس از گذشت بیش از ۲۰ سال توانستیم در زمینه قانون کار، اصلاحاتی را آماده و به مجلس بفرستیم. حال می توان در مجلس مباحث اختلافی را بررسی و رفع کرد و نیازی به بازگشت لایحه اصلاح قانون کار به دولت نیست.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.