حسابان وب

تخلف برخی طلافروشان در خصوص مالیات ارزش افزوده

0 568
محل تبلیغ شما

 معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان مالیاتی از تخلف برخی طلافروشان در خصوص مالیات ارزش افزوده خبر داد و گفت: همه کالاها و خدمات به استثنای کالاهای اساسی ، کشاورزی و خدمات بهداشتی مشمول مالیات بر ارزش افزوده است.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علیرضا طاری بخش افزود: از سال ۱۳۸۷ ( آغاز اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده ) تاکنون در پنج مرحله مودیان فراخوان شده اند و در مجموع حدود ۳۵۵ هزار مودی در سامانه مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام کرده اند.

 

طاری بخش افزود: در ابتدای اجرای این قانون سهم مالیات بر ارزش افزوده درصد ناچیزی بود؛ اما پارسال  ۲۲ درصد از کل مالیات های مستقیم و غیر مستقیم  را به خود اختصاص داد.

 

وی با اشاره به میانگین سهم ۳۷ درصدی مالیات های مستقیم و غیر مستقیم در بودجه دولت گفت: از این میزان سهم مالیات بر ارزش افزوده بسیار ناچیز است.

 

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان مالیاتی افزود: در سال های آینده علاوه بر افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده، دامنه شمول مودیان نیز توسعه می یابد و جایگاه آن برجسته تر خواهد شد.

 

معاون مالیات برارزش افزوده سازمان امورمالیاتی از ضرورت درج رقم مالیات بر ارزش افزوده در برگه های فروش و صورت حساب خرید مشتری خبر داد و  گفت: اگر این رقم در برگه های فروش قید نشود، بر اساس اطلاعات موجود درسامانه های الکترونیکی یا سابقه پرونده شغلی، فروش برآورد و مالیات آن دوباره محاسبه و وصول می شود.

 

وی در پاسخ به اینکه برخی طلا فروشان رقم مالیات برارزش افزوده را قید نمی کنند ، افزود: بیشتر فروشندگان و طلا فروشان رعایت می کنند و اگر برخی تخلف کنند مالیات از آنان دوباره دریافت می شود.

 

طاری بخش، درباره وصول مالیات هایی که قبلا مودیان به موجب اسناد و مدارک مستند پرداخت کرده اند ، گفت: این موارد به عنوان اعتبار مالیاتی پذیرفته می شود و تفاوت را به عنوان مالیات ، وصول و به حساب خزانه دولت واریز می کنیم.

 

وی مهمترین علت اجرا نشدن کامل قانون مالیات بر ارزش افزوده را آگاه نبودن برخی از کسبه و صنف طلا فروشان اعلام کرد و افزود: برخی هم مشکلات اجرایی و ساختاری را عامل اصلی آن می دانند که مورد قبول نیست.وی گفت: همه مودیان باید قانون را به طور کامل اجرا و براساس آن شش درصد مالیات برارزش افزوده را وصول و در مهلت سه ماهه ای که قانون تعیین کرده است ؛ به دولت پرداخت  کنند.

 

معاون مالیات برارزش افزوده سازمان امورمالیاتی افزود: چنانچه مودیان این قانون را رعایت نکنند ، ماموران مالیاتی برابر مقررات مالیات را بر اساس آخرین نرخ مالیاتی محاسبه  ، وصول و به حساب خزانه دولت واریز می کنند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.