حسابان وب

پرداخت سود به موسسات فاقد مجوز ممنوع است

0 434

حسابداراپ

بانک مرکزی با ابلاغ ضوابط جدید در خصوص موسسات اعتباری غیر مجاز به بانک‌ها هشدار داد:پرداخت هر گونه سود تحت هر عنوان به موسسات فاقد مجوز ممنوع بوده و همچنین ارتباط این موسسات به شبکه شتاب بانک مرکزی از طریق بانک‌های مجاز غیرقانونی است.به گزارش بینا به نقل از تسنیم، ابراهیم درویشی معاون نظارتی بانک مرکزی با صدور بخشنامه‌ای خطاب به مدیران عامل بانک‌های دولتی و خصوصی به تشریح مصوباتی در مورد موسسات فاقد مجوز پرداخت و لیست بانک‌ها و موسسات اعتباری دارای مجوز و در شرف تاسیس را نیز به سیستم بانکی ابلاغ کرد.
در ادامه مشروح بخشنامه معاون نظارتی بانک مرکزی در خصوص موسسات مالی فاقد مجوز را بخوانید؛پیرو بخشنامه شماره ۹۱/۳۵۳۴۷۷ مورخ ۲۶/ ۱۲  /۱۳۹۱ به پیوست لیست بانک‌ها و موسسات اعتباری دارای مجوز و در شرف تاسیس تقدیم و مراتب زیر را به استحضار می‌رساند:
۱- ارائه خدمات به بانک‌ها و موسسات در شرف تاسیس و صندوق‌های قرضه الحسنه تک شعبه‌ای در حد افتتاح حساب جاری و قرض الحسنه پس انداز بلامانع می‌باشد. شایان ذکر است پرداخت هر گونه سود تحت هر عنوان به موسسات فاقد مجوز ممنوع بوده و در بانک‌های دولتی مصداق زیان رساندن به دولت و در بانک‌های خصوصی مصداق بارز جفا کردن به سهامداران و سپرده گذاران می‌باشد.

حسابداری علیمرادی۲- همانگونه که قبلاً‌اعلام شد ارتباط موسسات فاقد مجوز و در شرف تاسیس به شبکه شتاب بانک مرکزی از طریق بانک‌های مجاز ممنوع می ‌باشد. از این رو سریعاً نسبت به قطع این ارتباط اقدام نمایند. در غیر این صورت شتاب بانک متخلف در مرحله اول به مدت ۱۰ روز، مرحله دوم مدت یکماه و بعد از ان به صورت دائم قطع خواهد شد.۳- موسساتی که دارای مجوز از بانک مرکزی بوده و در موعد مقرر اقدام به تمدید مجوز فعالیت ننموده‌اند مشمول همین حکم می‌باشند.
توجه کلیه عزیزان را به این نکته جلب مینماید که ارائه خدمات غیرمجاز و پرداخت سود به سپرده موسسات فاقد مجوز موجب گسترش فعالیت این موسسات و در نتیجه رقابت ناسالم این موسسات با بانک‌ها و موسسات دارای مجوز می‌گردد.در خاتمه این بخشنامه تأکید شده است که مسئولیت حسن اجرای مفاد این اطلاعیه بر عهده مسئولین شعب بوده و بازرسان بانک مرکزی ج. ا. ا. و بانک متبوع بر اجرای صحیح آن نظارت خواهند نمود.


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.