حسابان وب

نرخ سود و مالیات فروش طلا اعلام شد.

0 625

حسابداراپ

رئیس اتحادیه کشور طلا فروشان گفت: طلا و جواهر باید با سود ۷ درصد و مالیات بر ارزش افزوده ۶ درصد فروخته شود، در غیر این صورت برخورد جدی با متخلفان صورت می‌گیرد.به گزارش فارس ، محمد کشتی‌آرای در پاسخ به این سوال که در برخی از واحدهای صنفی طلافروشی در سطح شهر تهران، سود فروش طلا ۸ درصد محاسبه می‌شود ، به فارس اظهار داشت: این موضوع تخلف محض است و اگر شهروندان سندی برای این تخلف داشته باشند، قابل رسیدگی از طریق بازرسی اتحادیه است.

وی افزود: تنها موضوعی که در محاسبات قیمت مصنوعات طلا امسال افزایش داشته است، مالیات بر ارزش افزوده بوده که از نرخ ۵ درصد به ۶ درصد افزایش داشته و بقیه موارد هیچ‌گونه افزایشی نداشته است.

فینتو

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر اظهارداشت: سود واحدهای صنفی برای فروش طلا و جواهر ۷ درصد است، لذا هیچ واحد صنفی حق دریافت بیش‌ از این را ندارد.

وی افزود: مردم توجه داشته باشند که قیمت مصنوعات طلا شامل قیمت طلای خام، اجرت ساخت طلا، ۷ درصد سود و اعمال ۶ درصد مالیات بر ارزش افزوده بر مجموع سه مورد فوق اضافه می‌شود.

کشتی‌آرای همچنین در پاسخ به این سوال که برخی واحدهای صنفی اطلاعیه‌ای را نصب کرده‌اند که طلا را فقط به صورت طلای آب شده خریداری می‌کنند، گفت: دستورالعملی در این خصوص صادر نشده است، اما این اقدام به صورت ابتکاری و منطقی است، برای آن که طلافروش عیار طلایی را که خریداری می‌کند مشخص می‌کند.

گفتنی است، برخی واحدهای فروش مصنوعات طلا در خیابان کریمخان و در خیابان ستارخان، به طور خودسرانه سود واحد صنفی خود را افزایش داده‌اند و حتی در مواردی مشاهده شده است که برای جواهرات سودی نزدیک به ۲۰ درصد از خریدار دریافت می‌کنند.


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.