نرم افزارحسابداری صدگان

میزان حق اولاد سال ۹۲ مشخص شد / جدول ۱۳ ساله افزایش حق اولاد

0 1,038

حسابداراپ

به ازای هر فرزند در سال جاری ماهیانه ۴۸۷۱۲ تومان و برای دو فرزند ۹۷۴۲۵ تومان به حقوق افراد افزوده می شود، این میزان در سال گذشته برای ۱ فرزند به میزان ۳۸۹۷۰ تومان و برای دو فرزند ۷۷۹۴۰ تومان بود.

.

ولی الله صالحی در گفتگو با مهر از مصوبه شورای عالی کار درباره وضعیت افزایش حق اولاد ماهیانه کارگران و مشمولان قانون کار خبر داد و گفت: حق اولاد امسال کارگران برای هر فرزند به میزان ۴۸ هزار و ۷۱۲ تومان خواهد بود.

.

عضو شورای عالی کار و نماینده کارگران کشور اظهار داشت: همچنین افراد مشمول قانون کار که دارای ۲ فرزند باشند برای هر ماه به میزان ۹۷ هزار و ۴۲۵ تومان به حقوق آنان افزوده می شود. نحوه محاسبه حق اولاد بر مبنای یک فرمول مشخص و روشن است.

.

صالحی با تاکید بر اینکه در سال جاری برای هر روز کار حداقل بگیران ۱۶ هزار و ۲۳۷ تومان در نظر گرفته شده است افزود: طبق فرمول تعیین شده برای محاسبه حق اولاد افراد، ۳ برابر حداقل مزد روزانه باید به افراد برای هر فرزند پرداخت شود.

.

این مقام مسئول کارگری کشور، ادامه داد: درباره سایر سطوح مزدی نیز حق اولاد با حداقل بگیران یکسان است و اساسا نمی توان برای افرا با هر میزان دریافتی یک حق اولاد جداگانه محاسبه کرد؛ بنابراین در قانون موجود برای همه گروه ها یک رقم حق اولاد منظور می شود.

.

وی تاکید کرد: همچنین طبق قانون حق اولاد افراد تنها برای دو فرزند در ماه پرداخت می شود و اگر فرد شاغلی دارای بیش از ۲ فرزند باشد، تنها دو فرزند وی می تواند مشمول حق اولاد باشد و مابقی فرزندان در محاسبه حق اولاد قرار نمی گیرند.

پندار سیستم

.

همچنین مسعود نیازی، عضو هیئت مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران نیز در گفتگو با مهر با بیان اینکه حق اولاد بر مبنای یک فرمول روشن و مشخص تعیین می شود، گفت: با افزایش حداقل دستمزد سالیانه، به حق اولاد نیز افزوده می شود.

.

نیازی تصریح کرد: نمی توان برای هر فرد با دریافتی متفاوت حق اولاد جداگانه ای داشته باشیم. در قانون این حق بر مبنای حداقل دستمزد سالیانه مصوب شورای عالی کار محاسبه می شود و حقوق و مزایای دریافتی افراد در این بخش ملاک نیست.

.

نگاهی هم به روند افزایش حق اولاد در سال های گذشته نشان می دهد که حق اولاد ۵۶۷۹ تومانی سال ۸۰ برای هر اولاد به ۳۳۰۳۰ تومان در سال ۹۰ افزایش یافته است. همچنین میزان حق اولاد برای یک فرزند در سال ۹۱ به میزان ۳۸۹۷۰ تومان بوده است.

.

 جدول ۱۳ ساله تغییرات حق اولاد مشمولان قانون کار

(ارقام به تومان)

.

سال

حداقل دستمزد روزانه

حق اولاد ۱ فرزند

حق اولاد ۲ فرزند

۸۰

۱۸۹۳

۵۶۷۹

۱۱۳۵۸

۸۱

۲۳۲۸

۶۹۸۵

۱۳۹۶۹

۸۲

۲۸۴۴

۸۵۳۴

۱۷۰۶۷

۸۳

۳۵۵۳

۱۰۶۶۰

۲۱۳۲۰

۸۴

۴۰۸۶

۱۲۲۵۹

۲۴۵۱۸

۸۵

۵۰۰۰

۱۵۰۰۰

۳۰۰۰۰

۸۶

۶۱۰۰

۱۸۳۰۰

۳۶۶۰۰

۸۷

۷۳۲۰

۲۱۹۶۰

۴۴۹۲۰

۸۸

۸۷۸۴

۲۶۳۵۲

۵۲۷۰۴

۸۹

۱۰۱۰۰

۳۰۳۰۰

۶۰۶۰۰

۹۰

۱۱۰۱۰

۳۳۰۳۰

۶۶۰۶۰

۹۱

۱۲۹۹۰

۳۸۹۷۰

۷۷۹۴۰

۹۲

۱۶۲۳۷

۴۸۷۱۲

۹۷۴۲۲

.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.