نرم افزارحسابداری صدگان

نشست تخصصی الزامات استقرار و ارزیابی سیستم‌ کنترل‌های داخلی فردا (۶ اسفند ماه) برگزار می شود

0 501

حسابداراپ

رییس اداره حسابرسی و و گزارشگری مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سیستم کنترل‌های داخلی، بازوی بسیار قوی و موثر برای اعضای هیئت مدیره شرکت های بورس و فرابورسی است.

.

سیستم کنترل‌های داخلی، فرآیندی است با هدف کسب اطمینان معقول از تحقق اثربخشی و کارایی عملیات، قابلیت اعتماد گزارشگری مالی، رعایت قوانین و مقررات مربوط و حفاظت از منابع و دارایی‌های شرکت ها که توسط هیئت مدیره، مدیریت و کارکنان شرکت پیاده‌سازی و اجرا می‌شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع سانی بازار سرمایه (سنا)، رییس اداره امور حسابرسی و گزارشگری مالی بورس و اوراق بهادار درباره ضرورت سیستم کنترل های داخلی گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار در راستای حمایت از حقوق سرمایه گذاران، پیشگیری از وقوع تخلفات و نیز ساماندهی و توسعه بازار دستورالعمل کنترل های داخلی در شرکت های بورسی و فرابورسی را در اردیبهشت ماه ۹۱ ابلاغ کرده است.

 

دکتر آزاده مداحی افزود : طبق مفاد این دستورالعمل ناشران پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران باید سیستم کنترلهای داخلی را مستقر و ارزیابی کنند و به همراه صورتهای مالی حسابرسی شدۀ خود، گزارش کنترل داخلی را ارائه کنند.

پندار سیستم

 

وی درباره شیوه عملکرد شرکت ها بعد از اجرایی شدن این سیستم اظهار داشت: مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره از این پس، علاوه بر صورتهای مالی سالانه و گزارش هیأت‌مدیره به مجمع، گزارش کنترل‌های داخلی هم که توسط هیأت‌مدیره شرکت تهیه می‌شود، بصورت سالانه ارائه می کنند. این گزارش باید به امضای مدیرعامل، هیئت‌مدیره، بالاترین مقام مالی و رئیس کمیتۀ حسابرسی شرکت برسد.

 

 وی خاطر نشان کرد : در همین رابطه، سازمان بورس فردا (یکشنبه) نشست تخصصی با عنوان ” الزامات استقرار و ارزیابی سیستم‌ کنترل‌های داخلی” از ساعت ۹ تا ۱۲ در محل هتل المپیک با حضور مسؤولان سازمان بورس و حدود ۶۰۰ عضو هیئت‌مدیره و مدیران عامل شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و فرابورس برگزار می کند.

.

—————————————————————————————

لينك مرتبط :

ارائه گزارش ارزیابی کنترل‌های داخلی از سال ۹۲ الزامی می شود

 .

.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.