حسابان وب

معامله بزرگترین شرکت دولتی جوش نخورد.

0 912
آکادمی محسن قاسمی

فینتو

در حالی امروز در آخرین روز کاری بورس ۵ درصد از سهام بزرگ‌ترین شرکت دولتی در بورس تهران عرضه شد که سازمان خصوصی سازی موفق به فروش این سهم نشد.

.

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سرانجام در روزهای پایانی سال وعده مسئولان محقق شد و هلدینگ خلیج فارس پس از مدتها کش و قوس بر سر آمدن یا نیامدن تصمیم گرفت در آخرین روز سال مهمان تالار شیشه‌ای باشد اما امروز این سهام نتوانست سر بلند بیرون آمده و با نارضایتی که با توجه به قیمت گذاری بالای آن وجود داشت آخرین روز کاری بورس را با یک عرضه ناکام به پایان رساند.

.

امروز تعداد یک میلیارد و ۲۳۹ میلیون و ۴۳۰ هزار و ۶۹۷ سهم معادل ۵ درصد از سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس متعلق به شرکت ملی صنایع پتروشیمی در بازار دوم بورس با قیمت ۵۰۰ تومان آغاز و به قیمت ۹۹۵ تومان رسید که در نهایت ۱۱ هزار سهم معامله شد اما به دلیل به حد نصاب نرسیدن و همچنین قیمت بالای سهم این معامله باطل اعلام شد.

.

یکی از کارگزارن حاضر در تالار دلیل استقبال نشدن از سهم را قیمت بالای سهام عنوان کرده و گفت:به این دلیل که قیمت تعیین شده بالا بود بنابراین بازار به آن نه گفته و به نوعی سازمان خصوصی‌ در این عرضه با شکست مواجه شد.

.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.