نرم افزارحسابداری صدگان

صدور کارت هدیه و بن کارت بی نام و بیش از مبلغ ۲ میلیون ریال ممنوع است.

0 552

حسابداراپ

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران طی بخشنامه ای به شبکه بانکی ضوابط صدور کارت هدیه و بن کارت را جهت اجرا ابلاغ کرد.

.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی،بر اساس این بخشنامه صدور و عرضه کارت هدیه و بن کارت بی نام و بیش از مبلغ ۲ میلیون ریال ممنوع است.ضمناً کارت های هدیه و بن کارت ها بنا به درخواست مشتری صادر و حداکثر به مدت ۶ ماه  دارای اعتبار است و مانده مصرف نشده کارت ها و بن کارت ها پس از انقضای مدت مزبور ، صرفاً در شعبه صادرکننده قابل دريافت مي‌باشد.

پندار سیستم

.
همچنین بانک مرکزی در راستاي اجراي مؤثر اين مصوبه، مؤسسات اعتباري را موظف نموده است تمهيدات لازم در اين خصوص از جمله صدور کارت صرفاً براي متقاضياني که نزد مؤسسه اعتباري داراي حساب سپرده شامل قرض‌الحسنه و سرمايه‌گذاري مدت‌دار هستند، مجاز گردد. بر همين اساس درج نام دارنده کارت که همانا دارنده حساب سپرده نزد مؤسسه اعتباري مي‌باشد، بر روي کارت الزامي است.

.
بانک مرکزی در خصوص دلیل تعیین سقف مبلغ ۲میلیو ن ریال کارت اعتباری یادآور شده است هدف اصلي از صدور و ترويج کارت‌هاي ياد شده؛ گسترش استفاده از بانکداري الکترونيکي در انجام پرداخت‌هاي خرد مي‌باشد، بنابراین ضروري است مبالغ کارت‌هاي صادره نيز با اين امر همخواني و مطابقت داشته باشد. از اين‌‌رو، کارت‌هاي موصوف بايد حداکثر به مبلغ ۲ميليون ريال صادر شوند.

.
بانک مرکزی همچنین جهت حفظ حقوق دارندگان کارت‌هاي مذکور از حيث سهولت در دريافت مبلغ مصرف نشده کارت توسط آنان، بانک ها و موسسات اعتباری را به درج مدت اعتبار، نام و کد شعبه بر روي کارت موظف نموده  است.

.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.