نرم افزارحسابداری صدگان

جزئیات نشست امروز تعیین مزد ۹۲ کارگران/ عباسی: قانون اجرا می‌شود.

0 713

حسابداراپ

عضو شورای عالی کار و نماینده کارگران کشور با تشریح جزئیات نشست صبح امروز دوشنبه شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد سال آینده، گفت: سرپرست وزارت کار، تعاون و رفاه در این جلسه خواستار اجرای دقیق قانون درباره تعیین دستمزد کارگران در سال ۹۲ شد.

.

علی اکبر سیارمه در گفتگو با مهر از جزئیات نشست صبح امروز دوشنبه شورای عالی کار  برای تعیین حداقل دستمزد سال آینده کارگران و مشمولان قانون کار خبر داد و گفت: در دومین نشست شورا برای تعیین حداقل دستمزد سال آینده مباحث کلی و دیدگاه های کارگران، کارفرمایان و دولت مطرح شد.

.

عضو شورای عالی کار اظهار داشت: دولت گزارشی از روند تعیین حداقل دستمزد از سال ۵۸ تاکنون ارائه داد و مقایسه‌‎ای هم برای درصدهای تعیین شده برای افزایش مزد ارائه داد.

.

سیارمه با بیان اینکه فعلا شورا در حد کلیات مباحث را دنبال می کند، افزود: سرپرست جدید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز با حضور در جلسه با نقطه نظرات کارگران و کارفرمایان آشنا شد اما تصمیم خاصی هنوز اتخاذ نشده و فعلا مباحث در حد تشریح مسائل کارگران و کارفرمایان است.

پندار سیستم

.

این مقام مسئول کارگری کشور بیان داشت: نمایندگان کارگران درباره مشکلات و مسائل معیشتی جامعه کارگری مباحثی را مطرح کردند و کارفرمایان نیز از معضلات خودشان در بخش تولید سخن گفتند و موضوع عدم اجرای پرداخت ۳۰ درصد از درآمد هدفمندی یارانه ها به بخش تولید را مورد اشاره قرار دادند و از افزایش هزینه حامل های انرژی در تولید سخن گفتند.

.

عضو شورای عالی کار تاکید کرد: قرار شد جلسه دیگری در دوشنبه هفته آینده به منظور ادامه بحث بر سر تعیین حداقل دستمزد سال آینده کارگران داشته باشیم و مباحث را جمع بندی و نهایی کنیم.

.

وی با بیان اینکه سرپرست وزارت تعاون، کار  و رفاه اجتماعی خواستار در نظر گرفتن مسائل و مشکلات کارگران و کارفرمایان است، گفت: وی همچنین به دنبال برقراری تفاهم بین دو گروه کارگر و کارفرما است و همچنین در اجرای قانون طبق نظر کارگران و کارفرمایان در تعیین حداقل دستمزد تاکید دارد.

.

سیارمه در این زمینه که ارائه سبد ویژه کالایی برای کارگران تا چه حد جدی است؟ گفت: امروز در این زمینه بحثی مطرح نشد اما نمایندگان کارگران وضعیت سبد معیشتی کارگران را به شورا ارائه دادند. البته موضوع اختصاص سبد ویژه کالایی به کارگران فعلا در حد یک پیشنهاد و یک بحث غیر رسمی است.

.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.