معرفی سه استاندارد جدید حسابداری دولتی در نخستین همایش ملی

0 22

عضو هیئت عامل سازمان حسابرسی با اعلام برگزاری نخستین همایش ملی استانداردهای حسابداری بخش عمومی در دوشنبه آینده، از معرفی سه استاندارد جدید حسابداری دولتی با هدف افزایش شفافیت و پاسخ‌گویی خبر داد.

.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، موسی بزرگ اصل در گفت وگو با خبرنگاران حوزه بازار سرمایه اظهار داشت:سیستم حسابداری دولتی و بخش هایی که از بودجه دولت استفاده می کنند بر مبنای حسابداری نقدی و قدیمی بوده و تاکنون استانداردی برای حسابداری این بخش مهم اقتصاد کشور تعریف نشده بود.

.

وی ادامه داد:دراین رابطه سازمان حسابرسی با مشارکت وزارت امور اقتصادی و دارایی، دیوان محاسبات کشور و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، چارچوب نظری استانداردهای حسابداری بخش عمومی و سه استاندارد بسیار مهم را تدوین کرده است. این استانداردها مبنای یک تحول بنیادی در گزارشگری مالی بخش عمومی برای نخستین بار در تاریخ کشور خواهد بود.

.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد:به این ترتیب سازمان حسابرسی دوشنبه آینده ۲۳بهمن ماه نخستین همایش ملی استانداردهای بخش عمومی را با شعار شفافیت و پاسخ گویی و با همکاری دو وزارت اقتصاد و بهداشت و شهرداری تهران برگزار می کند .

.

موسی بزرگ اصل با بیان اینکه این همایش با حضور مسئولان عالی کشور و در محل سالن همایش های رازی برگزار می شود،در خاتمه گفت:هدف از برگزاری این همایش معرفی اولین استانداردهای بخش عمومی و فراهم کردن زمینه ارایه گزارش های شفاف به مردم و مراجعی چون مجلس است تا با تکیه بر دانش حسابداری،درجه شفافیت و نظام پاسخگویی سیستم دولتی ارتقا یابد.

.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.