طرح مالیات بر خانه‌های خالی در پله آخر

0 55

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه طرح مالیات بر خانه های خالی در راستای اصلاح قانون نظام مالیاتی در کمیسیون اقتصادی مجلس مصوب شده است، گفت: منتظر هستیم تا طرح مالیات برخانه های خالی برای تصویب در دستور کار مجلس قرار گیرد.

.

محمدرضا رضایی‌کوچی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره آخرین وضعیت طرح مالیات بر خانه های خالی تصریح کرد: با توجه به اینکه قیمت مسکن بی مهابا در حال افزایش است و فشار زیادی به مردم تحمیل می شود، طرح مالیات بر خانه های خالی به عنوان یکی از ابزارهای کنترل عرضه و تقاضا مورد توجه مجلس قرار گرفته است.

.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چندین معقوله را برای کنترل بازار مسکن در نظر داریم، افزود:  طرح مالیات بر خانه های خالی، نظارت دولت ، معافیت مالیات واحدهای مسکونی تا ۱۶۰ متر مربع و توجه به بافت های فرسوده از جمله این موارد است.

.

وی درباره تاثیر طرح مالیات بر خانه های خالی در بازار مسکن گفت: با توجه به اینکه بسیاری از مالکان واحدهای زیادی خریداری کردند و سپس این واحد ها را رها کرده اند، اجرای این طرح باعث می شود عرضه و تقاضا در بازار مسکن متعادل نباشد و افزایش قیمت را شاهد باشیم.

.

رضایی کوچی ادامه داد: از این جهت مالیات بر خانه‌های خالی یکی از طرح های موثر است که با در نظر گرفتن مالیات برای مالکان این واحدها می تواند هم در بحث اجاره و چه بحث خرید و فروش موثر باشد.

.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: این طرح در کمیسیون اقتصادی مصوب شده و منتظر هستیم تا در دستور کار مجلس قرار گیرد.

.

وی با بیان اینکه بافت فرسوده نیز باید احیا شود، گفت: فضای زیادی در این مناطق وجود دارد که علاوه بر اینکه فضای منطقه زیباسازی می شود در جهت کاهش حوادث مترقبه بافت فرسوده موثر است.

.

رضایی کوچی ادامه داد: بازار مسکن در حال حاضر در اختیار دلالان است نه در اختیار مصرف کننده و دولت باید برای هرمنطقه شاخص و محدوده قیمتی تعریف کند.

.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از اظهاراتش درباره افزایش قیمت های بلیت ناوگان حمل و نقل عمومی در سال جاری گفت: برخی نمایندگان با افزایش قیمت های اخیر هم مخالف بودند اما بنابر اعلام وزیر راه و شهرسازی مبنی افزایش قیمت سوخت و تورم که منطقی هم بود این افزایش قیمت ها اعمال شد.

.

وی با بیان اینکه این افزایش قیمت ها در حالی رخ داد که تا پایان سال نباید هیچ گونه افزایش قیمتی داشته باشیم، افزود: اگر قرار باشد مجدد افزایش قیمتی داشته باشیم بر خلاف گفته های وزیر راه و شهرسازی خواهد بود.

.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس در پایان خاطرنشان کرد: ما با افزایش قیمت ها آن هم در شرایط فعلی مخالف هستیم و باید ناوگان حمل و نقل در جهت تثبیت قیمت های خود تا پایان سال تلاش کنند ضمن اینکه در بخش حمل و نقل زمینی باید حمایت هایی از این بخش در قالب یارانه ها وغیره به عمل آید

.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.