نرم افزارحسابداری صدگان

جزییات واگذاری برچسب جدید طرح شبنم اعلام شد.

0 793

حسابداراپ

غلامرضا نوری‌زاده مدیر شبکه بازرسی و نظارت مردمی (شبنم) در گفت و گو با خبرنگار موبنا با اشاره به اینکه در مرحله دوم طرح ساماندهی سطح عرضه، نوع رنگ برچسب تغییر کرده و به سهولت قابل شناسایی است،‌اظهار داشت:‌ در طرح قبلی برچسب شبنم با آرم سبز و آبی رنگ عرضه می‌شد که هم اکنون در سری جدید به رنگ نارنجی تغییر کرده که امکان شناسایی آن به راحتی امکان پذیر شده است.

.

مشاور قائم مقام اجرایی وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت افزود: در طرح جدید امکان هیچ گونه سواستفاده و تخلفی وجود ندارد چرا که این برچسب همانند سابق در اختیار واردکنندگان قرار نمی‌گیرد و به صورت مستقیم توسط کارگزاران این طرح روی کالاها نصب می‌شوند.

.

وی با اشاره به جلوگیری از هرگونه سواستفاده در نحوه الصاق این برچسب‌ها گفت:‌ هم اکنون برچسب‌های طرح شبنم در اختیار ۱۲ هزار کارگزارقرار می‌گیرد که کارهای نصب را به صورت مستقیم انجام می‌دهند.

.

مدیر شبکه بازرسی و نظارت مردمی با اشاره به اینکه در صورت مشاهده هرگونه تخلف و سوء استفاده کارگزان برای نصب این برچسب‌ها گفت: ‌در صورت مشاهده هرگونه سوء استفاده کارگزار مورد نظر لغو امتیاز می‌شوند و امکان همکاری مجدد نیز وجود نخواهد داشت.

پندار سیستم

.

نوری زاده با اشاره به اینکه برچسب‌های جدید طرح شبنم  اصالت واقعی کالا را نمایش می‌دهند، ‌گفت:‌ نصاب‌ها در هنگام نصب این برچسب‌ها ابتدا نام کالا،‌نام شرکت و نام کشور سازنده را ثبت می‌کنند و این اطلاعات تا ۴۸ ساعت در سامانه وزارت صنعت،‌معدن و تجارت ثبت می‌شود و خریدار در هنگام خرید می‌تواند به استعلام کامل کالای مورد نظر بپردازد که بر همین اساس امکان هرگونه سوء استقاده از متخلفان سلب می‌شود.

.

وی با اشاره به ایجاد بازار سیاه برای برچسب‌های طرح شبنم گفت:‌ در مرحله اول ساماندهی سطح عرضه تنها در ۱۰ روز اول که نصب برچسب‌ها به صورت مستقیم در اختیار واردکنندگان قرار می‌گرفت امکان سو استفاده توسط برخی از واردکنندگان فراهم شد که با طرح جدید به هیچ عنوان شاهد این تقلب‌ها دیگر نخواهیم بود.

.

مدیر شبکه بازرسی و نظارت مردمی با اشاره به تفاوت‌های طرح شبنم قدیمی و جدید گفت:‌ در طرح شبنم‌های نارنجی رنگ جدید نصاب‌ها اطلاعات کالا را با نام و اطلاعات دقیق ثبت می ‌کنند که این اطلاعات تا ۴۸ ساعت در سامانه وزارت صنعت،‌معدن و تجارت ثبت می‌شود و خریدار در هنگام خرید می تواند به استعلام کامل کالای مورد نظر بپردازد.

.

نوری زاده با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح شبنم در کشور گفت:‌ در این سری به هیچ عنوان امکان تقلب و سو استفاده وجود نخواهد داشت.

.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.