حسابان وب

بیمه خبرنگاران، تحت شرایط خاص مشمول مزایای مشاغل سخت و زیان آور است.

0 418

حصین حاسب

بیمه خبرنگاران، تحت شرایط خاص مشمول مزایای مشاغل سخت و زیان آور است.

.

به گزارش ایرنا ابراهیم شکیب مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان افزود: فقط خبرنگارانی مشمول مشاغل سخت و زیان آور هستند که با رسانه مربوطه قراردادی منعقد کرده باشند و از سوی کارفرما بیمه شده باشند.

.

وی خاطر نشان کرد: خبرنگارانی که خود اقدام به بیمه کرده اند و از سوی رسانه مربوطه بیمه نشده اند از مزایای بیمه ای مشاغل سخت و زیان آور بهره مند نخواهند شد.

.

مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان تاکید کرد: فقط خبرنگاران امکان بهره مندی از مزایای بیمه مشاغل سخت و زیانبار را دارند و دبیران خبر، سردبیران و رده های بالاتر امکان برخورداری از این مزایا را ندارند.
 .

پندار سیستم

شکیب با ابراز تاسف از نبود قرارداد و بیمه برای بسیاری از خبرنگاران فعال استان تصریح کرد: عدم انعقاد قرارداد طبق قوانین کار، با خبرنگاران، ظلم بزرگی در حق این قشر از جامعه است.

.

وی یادآورشد: تنها اهرم الزام مدیران رسانه ها به بیمه کردن خبرنگاران، بازرسی از این دفاتر است که در برنامه کاری تامین اجتماعی استان است.

.

مدیر کل تامین اجتماعی استان تاکید کرد: خبرنگارانی که شرایط خاص استفاده از بیمه مشاغل سخت و زیان آور را ندارند نمی توانند انتظار بازنشستگی پیش از ۳۰ سال و بهره مندی از مزایای این نوع بیمه راداشته باشند.

.

شکیب خاطرنشان کرد: خبرنگاران برای احقاق حقوقشان باید پیگیر باشند.

.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.