حسابان وب

وقف «سهام» امکان‌پذیر شد.

0 379
آکادمی محسن قاسمی

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف از تهیه دستورالعمل وقف سهام توسط خیرین خبر داد.

.

فینتو

به گزارش خبرنگار جامعه فارس حجت‌الاسلام محمدی صبح امروز در نشست خبری در سازمان اوقاف اظهار داشت: کلیات طرح وقف سهام در حال حاضر به اتمام رسیده و دستورالعمل آن نیز در حال تهیه است.

امور فقهی و حقوقی این امر نیز انجام شده است.

نماینده ولی فقیه به دیدار مقام معظم رهبری با مدیران و مسئولان سازمان اوقاف اشاره کرد و گفت: در این دیدار مقام معظم رهبری فرمودند اوقاف مهم است وقف یک نهاد ممتاز دینی است ما بایستی سعی کنیم این وقف را زنده نگه داریم» حالا پرسش من این است که اصحاب رسانه درباره این فرمایش آقا چه کرده‌اند و چقدر در رسانه‌ها به این موضوع پرداخته شده است.

رئیس سازمان اوقاف افزود: تقاضا دارم وقف را به عنوان حکم الهی به صورت هنرمندانه، عالمانه و جامع متناسب با نیاز جامعه مطرح و تبلیغ کنید چون وقف مختص اسلام نیست و قبل از اسلام هم در ادیان الهی وجود داشته است.

حجت‌الاسلام محمدی تصریح کرد: تا پایان سال ۸۸ به طور میانگین وقف مردم ۲۰۰ موقوفه بوده است که سال ۸۹ این رقم ۵ برابر شد و در سال ۹۰ نیز به ۷ برابر رسید و در حال حاضر در شش ماهه اول امسال نزدیک ۸۰۰ موقوفه به ثبت رسیده است اما این اعداد کافی نیست و نباید به آن قانع باشیم.

وی افزود: ظرفیت جامعه برای وقف باید شناخته شود و به قول حجت‌الاسلام قرائتی ممکن است ما سرمایه برای وقف نداشته باشیم اما توان داریم که برای وقف صرف کنیم.

رئیس سازمان اوقاف با اشاره به اینکه در دوران صفویه رونق موقوفات بسیار خوب بوده است گفت: حکومت جمهوری اسلامی با هیچ کدام از حکومتها قابل مقایسه نیست.

برخی نیات واقفان برای رفع اختلافات خانوادگی است

 حجت‌الاسلام محمدی گفت: تمام نیات واقفان برای عزاداری‌ها نیست بلکه برای شادی‌های مذهبی و مشروع در اعیاد معصومان نیز وقف انجام می‌شود حتی برخی نیات برای رفع اختلافات خانوادگی است.

.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.