نرم افزارحسابداری صدگان

شاخص بورس برای دومین بار از مرز ۳۸ هزار واحد عبور کرد.

0 545

حسابداراپ

در پی افزایش قیمت سهام اکثر شرکت‌های بزرگ ، شاخص بورس با ۲۱۹ واحد رشد برای دومین بار طی دو هفته اخیر از مرز ۳۸ هزار واحدی عبور و رکورد شکنی کرد.

.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در ادامه سیر صعودی قیمت سهام اکثر شرکت‌های بزرگ که دیروز با جهش ۳۴۴ واحدی شاخص بورس همراه بود، امروز هم این روند تکرار شد، تا این متغیر مهم طی دو هفته اخیر برای دومین مرتبه قادر به عبور از مرز ۳۸ هزار تایی شود.

.

براساس این گزارش، ۱۲ دی ماه بود که شاخص بورس بعد از چند روز انتظار و نوسان شدید منفی و مثبت ، در یک ربع اول معاملات ۱۵۴ واحد افزایش یافت و از قله ۳۸ هزار واحدی عبور کرد و رکورد تازه دیگری را به ثبت رساند، اما در پایان معاملات آن روز ، مقداری از ارقام کاسته شد، تا دماسنج بازار سهم نتواند در کانال ۳۸ هزار تایی تثبیت شود.

پندار سیستم

.

حال بعد از گذشت ۱۳ روز و دور شدن این متغیر از کانال جدید و همچنین ثبت رکورد بیشترین ریزش روزانه ارقام شاخص در ۲۰ ماه با ۵۸۹ واحد افت در ۱۷ دی ماه ، دماسنج بازار سهام به مدد رشد قیمت سهام شرکت‌های بزرگ بار دیگر از این مرز عبور کرد.

.

این اتفاق با افزایش ۲۱۹ واحدی شاخص و به دلیل اثر مثبت ۷۲ تا ۹ واحدی شرکت هایی چون فولاد مبارکه، نفت و گاز پارسیان،گل گهر، سرمایه گذاری غدیر، چادرملو، گل گهر ، توسعه معادن و فلزات، سرمایه گذاری امید و بانک صادرات رخ داده است.

.

به نظر می‌رسد در صورتی که اخبار منفی وجود نداشته باشد و نماد شرکت های جلودار باز شود ، این بار شاخص بورس در کانال ۳۸ هزار تایی تثبیت شود.

.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.