نرم افزارحسابداری صدگان

استخدام‌های جدید برمبنای قانون

4 697

حسابداراپ

معاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت رئیس‌جمهور گفت: مبنای مجوز استخدام‌های جدید، قانون است و ۸۰هزار استخدامی پسرخاله رئیس‌جمهور نیستند.

.

عبدالعلی تاجی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد استخدام رسمی دولت که اخیرا مورد انتقاد عده‌ای قرار گرفته، تاکید کرد: نظر مردم در مورد استخدام فارغ‌التحصیلان دانشگاه در ادارات دولتی بسیار مثبت است و نظام اداری کشور که طی سال‌های گذشته از استخدام جدید به موجب قانون منع شده بود، کم‌کم دچار فرسودگی می‌شود، چون عده‌ای از نیروها بازنشسته، بازخرید، فوت و یا مستعفی می‌شوند و باید به طور طبیعی جایگزین شوند.

.

معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور تأکید کرد: قانون برنامه پنجم توسعه در مواد ۵۰، ۵۱ و ۵۷ و همچنین قانون مدیریت خدمات کشوری در ماده ۲۴ حکم می‌کند که به ازای خروج سه نفر در مشاغل تصدی‌گری یک نفر جدید و به ازای خروج یک نفر در مشاغل حاکمیتی یک نفر اجازه استخدام به دولت داده شده است و مجوزهای اخیر استخدامی که دولت صادر کرده، در چهارچوب قانون است.

.

پندار سیستم

تاجی تاکید کرد: همچنین قانون می‌گوید فرزندان شاهد و فرزندان جانباز بالای ۲۵ درصد و ایثارگران نیازی به آزمون ندارند و سایر افراد جامعه که طبق مقررات از طریق آزمون سراسری جذب دستگاهها می‌شوند.

.

تاجی افزود: مجوزهای اخیری که برای استخدام نیرو در استانها داده شده در مجموع ۳۱ استان کشور کمتر از ۸۰ هزار نفر جدید از فارغ‌التحصیلان دانشگاهها جذب دستگاههای اداری می‌شوند.

.

وی گفت: بخشی از این سهمیه‌های استخدامی در دستگاههای ملی مانند سازمان مالیاتی، وزارت بهداشت، وزارت جهاد، آموزش و پرورش و سایر وزارتخانه‌ها و برخی نیز سهمیه استخدامی در قوه قضائیه، سازمان ثبت اسناد و املاک و سایر دستگاههای زیرمجموعه است که آنها نیز مجوزهای خاص استخدام دارند.

.

وی تاکید کرد: این گونه نیست که همه‌ ۸۰ هزار سهمیه استخدامی پسرخاله‌های رییس جمهور باشند که عده‌ای در رسانه‌ها غوغا می‌کنند و باید نظام اداری کشور از نظر نیروهای جوان و تحصیل‌کرده نو‌سازی شوند و اکثر این مجوزهای استخدامی براساس قانون در مناطق کمتر توسعه یافته مانند چهارمحال و بختیاری و سیستان و بلوچستان است.

.

محل تبلیغ شما

4 نظرات
 1. ویدا می گوید

  زمان آزمون ها که معلوم نیست…چیکار کنیم

 2. فاطمه می گوید

  سلام لطفا شرط معدل نذارین تو استخدامی جون معدل من۱۳.۲۵ و میخوام تئ این استخدامی شرکت کنم. و شرط سنی هم ۳۵ بذاریه. لطفا. به فکر ما هم باشین

 3. شریفه می گوید

  سلام خسته نباشید زمان آزمون ها کی هستش خبر بدید؟شرط معدل نذارین توی شرایط استخدام هاتون اخه ما هم گناه داریم

 4. الهام می گوید

  الان من درست چهارسال که لیسانس گرفتم ولی یه کار درست وحسابی پیدا نکردم چرا؟چو ن هرجا میرم میگن بایستی پارتی کلفت داشته باشی مثل نماینده شهرٰنامه ای از فرمانداریا هرکسی که حرفش برو داشته باشه متاسفانه وقتی نماینده یا رییس جمهور و…احتیاجی به رای مردم دارن ازشون یاد میکنن ولی وقتی کارشون تموم شد فراموش میکنن که بابا بارای همیین مردم واسه خودت شخصی شدی. خواهش میکنم به من که جویای کارم و در شرایط سختی هستم کمک کنید تا یه شغل ثابت پیدا کنم لطفا از دادن وعده سرخرمن هم بپرهیزید.من کار میخوام نه وعده با این همه گرونی که هست لااقل دردی دوا کنید. باتشکر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.