حسابان وب

مالیات فروشگاه‌ها ربطی به پوز ندارد

0 445

حسابداراپ

معاون سازمان امور مالیاتی گفت: محاسبه مالیات بر درآمد فروشگاه‌ها ربطی به دستگاه‌های پوز ندارد و برای محاسبه مالیات فروشگاه‌ها صندوق‌های فروش نصب خواهند شد.

.

 حسین وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد شایعه دریافت مالیات از انتقال کارت به کارت پول در دستگاه‌های خودپرداز و پوز گفت: مالیات چقدر مظلوم است و هر کس هر مشکلی دارد، به مالیات ربط می‌دهد، درحالی که این گونه نیست.

.

معاون سازمان امور مالیاتی افزود: سازمان امور مالیاتی می‌خواهد از  سال آینده ۱۰ گروه جدید از اصناف برای اجرای قانون مالیات ارزش افزوده، مجهز به دستگاه‌های صندوق مکانیزه فروش شوند و سازمان مالیاتی و طرح جامع مالیات به سمت سیستمهای الکترونیکی حرکت می‌کند.

.

فینتو

وکیلی تاکید کرد: در حال حاضر از دستگاه‌های پایانه فروش یا همان پوز فروشگاهی و دستگاه‌های خودپرداز مالیات نمی‌گیریم.

.

معاون سازمان امور مالیاتی در مورد معافیت درآمدی از مالیات گفت: بر اساس قانون بودجه سال جاری، درآمد ماهانه تا ۵۵۰ هزار تومان معاف از مالیات است که برای لایحه بودجه ۹۲ رقم ۶۰۰ هزار تومان به عنوان حداقل حقوق معاف از مالیات پیش‌نهاد شده است.

.

وی افزود: اگر لایحه اصلاح قانون مالیاتی تصویب شود، حداقل درآمد معاف از مالیات ۷۰۰ هزار تومان در ماه خواهد شد.

.

به گزارش خبرگزاری فارس، اخیرا در بازار شایعه شده است که تاخیر واریز آنی پول در شبکه شتاب، دستگاه‌های خودپرداز و پوز به علت این است که می خواهند مالیات از انتقال پول دریافت کنند، در نتیجه برخی از مغازه‌داران می‌خواهند دستگاه‌های پوز را جمع‌آوری کنند، در حالی که معاون سازمان امور مالیاتی تاکید کرد: مالیات فقط از درآمد گرفته می‌شود و کاری به نقل انتقال پول در خودپرداز و پوز ندارند.

.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.