نرم افزارحسابداری صدگان

روزشمار قانون بخشودگی جرایم

0 701

حسابداراپ

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، مجموعه پیام‌های اطلاع‌رسانی برای تمامی تشکل‌های و انجمن‌های صنفی کارفرمایی در سراسر کشور به طور روزانه در دو نوبت صبح و عصر از طریق سامانه پیام کوتاه ارسال می‌شود.

.

بنا بر این گزارش، قانون بخشودگی جرایم بیمه‌ای در پی مصوبه مجلس و با دستور دکتر مرتضوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی از مهر سال‌جاری به اجراء درآمد. براساس این قانون تمامی کارفرمایان واحدهای صنفی، صنعتی و کشاورزی که دارای بدهی‌های قطعی لغایت اسفند ۱۳۹۰ هستند، می‌توانند برای بهره‌مندی از قانون بخشودگی جرائم حداکثر تا ۳۰ آذر سال‌جاری به شعب تأمین‌اجتماعی در سراسر کشور مراجعه کنند.

.

کارفرمایان به منظور استفاده از تسهیلات این قانون می‌بایست با تکمیل فرم مربوطه، درخواست کتبی خود را مبنی بر پرداخت یکجا یا اقساطی بدهی‌های معوقه لغایت اسفند ۱۳۹۰، به شعب سازمان ارائه دهند.

.

براساس این دستورالعمل که در اجرای بند ۹ ماده واحده قانون بودجه سال ۹۱ مصوب مجلس شورای‌اسلامی و مصوبه هیأت‌مدیره سازمان تأمین‌اجتماعی به اجراء درآمده است، درصورتی که کارفرمایان درخواست کتبی خود را مبنی بر پرداخت نقدی بدهی‌های قطعی معوقه لغایت اسفند سال ۹۰، حداکثر تا پایان آذر به سازمان ارائه نموده و مبلغ مربوطه را به صورت یکجا تا تاریخ یادشده از طریق یکی از بانک‌های عامل به حساب سازمان واریز کنند، از پرداخت ۹۰ درصد جرائم متعلقه (جرائم تأخیر تأدیه حق‌بیمه و بیمه‌بیکاری و تأخیر یا عدم ارسال لیست) معاف خواهند بود.

.

چنانچه کارفرمایان قادر به پرداخت کل بدهی‌های قطعی معوقه لغایت اسفند  ۱۳۹۰ به صورت یکجا نباشند، می‌توانند درخواست کتبی خود را مبنی بر تقسیط بدهی‌ها طبق فرم مربوطه ارائه نموده و پس از توافق با شعبه مربوطه، اقساط را در سررسیدهای تعیین شده پرداخت نمایند و از بخشودگی جرائم متعلقه به ازاء هر ماه ۱۰درصد کاهش جرائم به ترتیب ذیل بهره‌مند شوند:

.

۱-      درصورت پرداخت قسط اول (۳۰/۱۰/۹۱) تا سررسید قسط بعدی از بخشودگی معادل ۸۰درصد جرائم مربوطه برخوردار خواهند شد.

پندار سیستم

.

۲-      درصورت پرداخت قسط دوم (۳۰/۱۱/۹۱) تا سررسید قسط بعدی از بخشودگی معادل ۷۰درصد جرائم مربوطه برخوردار خواهند شد.

.

۳-      درصورت پرداخت قسط سوم (۳۰/۱۲/۹۱) تا سررسید قسط بعدی از بخشودگی معادل ۶۰درصد جرائم مربوطه برخوردار خواهند شد.

.

۴-      درصورت پرداخت قسط چهارم (۳۱/۱/۹۲) تا سررسید قسط بعدی از بخشودگی معادل ۵۰درصد جرائم مربوطه برخوردار خواهند شد.

.

۵-      درصورت پرداخت قسط پنجم (۳۱/۲/۹۲) تا سررسید قسط بعدی از بخشودگی معادل ۴۰درصد جرائم مربوطه برخوردار خواهند شد.

.

۶-      درصورت پرداخت قسط ششم (۳۱/۳/۹۲) تا سررسید قسط بعدی از بخشودگی معادل ۳۰درصد جرائم مربوطه برخوردار خواهند شد.

.

۷-      درصورت پرداخت قسط هفتم (۳۱/۴/۹۲) تا سررسید قسط بعدی از بخشودگی معادل ۲۰درصد جرائم مربوطه برخوردار خواهند شد.

.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.