ACCPress.com – تازه های حسابداری

اعمال محرومیت برای چک برگشتی‌ها

 • دسته بندی: اخبار اقتصادي, اخبار مجامع حرفه اي

بخشنامه بانک مرکزی اگر در همه بانک‌ها به طور جدی اعمال شود، اعتبار چک را افزایش می دهد.

.

به گزارش ایسنا، دکتر ولی اله سیف مدیرعامل بانک کارآفرین درباره دستورالعمل بانک مرکزی درباره حساب های جاری و محدودیت‌های صدور چک گفت: یکی از بحث های اساسی در نظام بانکی همه کشورها استفاده از ابزارها و اسناد بانکی است که باید از اعتبار لازم برخوردار باشد.وی افزود: متاسفانه در کشور ما آمار چک های برگشتی وضع قابل قبولی ندارد و سیاست گذاران درصدد هستند با اعمال روش هایی، اعتبار این ابزار مبادله ای را که در مراودات تجاری و اقتصادی مردم نقش زیادی دارد به آن بازگردانند.

 .

سیف گفت: با ایجاد بانک اطلاعاتی متمرکز، اطلاعات چک های برگشتی به طور دقیق در یکجا جمع آوری می شود و فردی که چک برگشتی دارد از بسیاری عملیات های بانکی محروم می شود.مدیرعامل بانک کارآفرین تصرح کرد: این کار باعث افزایش انضباط در نظام بانکی در برخورد با موارد چک های برگشتی می شود و تاثیر مثبتی در عملکرد بانک ها خواهد داشت.

 .

بنا بر اعلام روابط عمومی بانک کارآفرین سیف در ادامه اظهار کرد: در صورت اجرای همزمان در همه بانک ها، این کار نه تنها لطمه ای به چک نمی زند بلکه اعتبار را به چک بر می گرداند و نقش موثر و مثبتی خواهد داشت.

 .

وی افزود: اگر همه بانکها با این مقوله به طور جدی برخورد کنند در بلندمدت آثار خوبی خواهد داشت. مصوبه دستورالعمل حساب جاری به مصوبه ۹ خرداد امسال در شورای پول و اعتبار مربوط است که قرار شد ۶ ماه پس از آن یعنی ۹ آذر ،‌ لازم الاجرا شود.

.

نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
icon برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
 • نوشته: مدیر سایت
 • تاریخ: ۱۴ آذر ۱۳۹۱
 • بدون نظر
 • آمار : 1,704 بازدید
 • ارسال نظر

  نام:

  ایمیل:

  وب سایت:

  متن و پیام شما: