حسابان وب

اطلاعیه مهم در خصوص نحوه تهیه پیش‌نویس لایحه جدید قانون تأمین اجتماعی

0 522

حصین حاسب

۱- به موجب ماده ۷۳ قانون برنامه پنجم توسعه کشور دولت مکلف است تا در سال اول قانون برنامه پنجم توسعه، قانون تأمین اجتماعی را مورد بازنگری قرار دهد. لذا در اجرای قانون مذکور و الزام مجلس محترم شورای اسلامی سازمان تأمین اجتماعی ضمن دعوت از صاحبنظران و کارشناسان حوزه تأمین اجتماعی برای ارائه نظرات پیشنهادی، نسبت به تدوین پیش نویس اولیه قانون تأمین اجتماعی اقدام کرده است.

.

پیش‌نویس قانون مذکور پس از ماه‌ها مطالعه و بررسی کارشناسی و اخذ نظر از مدیران داخلی سازمان تهیه شده و به منظور استفاده از نظرات اصلاحی انجمن‌ها و کانون‌های مربوط به کارگران، کارفرمایان و مستمری‌بگیران سراسر کشور برای مراجع مذکور ارسال شده و بدیهی است پس از اخذ نظرات پیشنهادی تشکل های مربوطه اهتمام لازم برای تدوین قانون جامع به کار گرفته خواهد شد.

.

تاکید می‌شود این سازمان خود را متعهد به استفاده از نظرات ارائه شده می‌داند و قبل از وصول و اعمال نقطه نظرات واصله و عندالاقتضاء برگزاری نشست مشترک علمی و کشوری از ارسال پیش نویس لایحه به دولت محترم خودداری خواهد کرد.

.

پندار سیستم

 ۲- برای استحضار جامعه مخاطبان سازمان تأمین اجتماعی در زیر به برخی از اهداف و سیاست‌های کلی حاکم بر تدوین لایجه جدید اشاره می‌شود. حفظ اصل سه جانبه‌گرایی، تقویت نقش جامعه بیمه‌شدگان در تصمیم‌گیری‌های سازمان، حفظ و پایداری منابع درآمدی سازمان، افزایش کمی و کیفی خدمات بیمه‌ای، استفاده از روش‌های نوین فناوری اطلاعات در ارائه خدمات، برخورداری عادلانه از مزایای تأمین اجتماعی برای کلیه مشمولان، رفع اشکالات و ابهامات متعدد وارده بر قانون موجود که بیش از ۳۷ سال از عمر آن می‌گذرد و در طول سال‌های گذشته بارها مورد اصلاح و الحاق قرار گرفته و فاقد انسجام لازم است.

.

این سازمان به کلیه بیمه شدگان عزیز اطمینان خاطر می‌دهد که لایحه جدید با نگاهی مبتنی بر نظرات علمی و ارتقای سطح خدمات و حفظ پایداری سازمان تدوین یافته و با تصویب آن زمینه ارائه خدمات جامع‌تر و مطلوب‌تر برای مخاطبان سازمان تأمین ‌اجتماعی  فراهم خواهد شد.

.

 ۳- در پایان ضمن دعوت مجدد از کلیه صاحبنظران، کارشناسان و مخاطبان سازمان تأمین اجتماعی، تقاضا دارد با ارائه نقطه نظرات علمی و پیشنهادهای اصلاحی خود را برای تدوین پیش‌نویس قانون جامع تأمین اجتماعی که می‌تواند الگوی مناسبی برای سایر کشورهای منطقه نیز باشد، یاری کنند.

.

اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی

.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.